Artykuł sponsorowany

Rolety rzymskie - stylowe i praktyczne rozwiązanie

Rolety rzymskie - stylowe i praktyczne rozwiązanie

Szturmem zdobyły serca konsumentów i od lat pozostają w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych rozwiązań – rolety rzymskie niezależnie od przestrzeni, w której się znajdują, zawsze mają wiernych zwolenników. Są one wielobarwne, mają szeroki wybór deseni i faktur oraz są zróżnicowane pod kątem montażu. Ich pozycja w świecie rolet pozostaje niezachwiana dzięki nieograniczonym możliwościom rozwoju technologii. Ta obecnie modna i praktyczna ozdoba początkowo służyła wyłącznie osłonie przed kurzem, brudem i gorącem. W jaki sposób możesz wkomponować roletę do swojego okna?

Roleta rzymska na okno

Popularność tej rolety nie jest dziełem przypadku. Estetyka i funkcjonalność występująca w wielu wariantach to połączenie, któremu nie sposób się oprzeć. Eleganckie marszczenia na tkaninie bez wątpienia przykują Twój wzrok. Ich design, a także lekkość i łatwość w montażu wzbudzają uwagę. Jeśli szukasz inwestycji, która ma być wieloletnia i niezawodna, to roleta rzymska z pewnością jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Rolety rzymskie duo

Opcją, która gości zarówno w domach i mieszkaniach, jak i biurach, są rzymskie podwójne rolety. Sprawdzą się, jeśli chcesz poczuć powiew świeżości i nowoczesności, a także jeżeli chcesz zyskać zgrabnie skonstruowany dodatek, który bez problemu można dopasować do potrzeb. Szeroki wybór tkanin, wzorów i połączeń obu warstw sprawia, że pomysły na wypełnienie Twojego domu inspirującymi kolorami i wykończeniami same się mnożą. Roleta rzymska jest wyjątkowym połączeniem tego, co najlepsze w firanie i zasłonie, mając przy tym funkcjonalność rolety. To sprawia, że rolety rzymskie z powodzeniem można zastosować w każdym pomieszczeniu – i w każdym z nich uzyskać kompletnie inny efekt. Sterowanie nimi jest dziecinnie proste – najczęściej są spotykane pojedyncze lub podwójne systemy zwijania, które nie sprawią Ci żadnego problemu.

Rolety rzymskie zaciemniające

Istotną funkcją, na którą najczęściej zwracają uwagę użytkownicy tych rolet, jest zapewnianie prywatności. Życie Twoje i reszty domowników zostanie bezpiecznie i w eleganckim stylu ukryte za wysokiej jakości materiałem. Ten system stanowi także znakomitą ochronę przed słońcem. Roleta rzymska dostosowana jest do praktycznie każdego okna i pomieszczenia. Możesz zamontować ją zarówno na ramę czy ścianę, jak i do sufitu. Roleta rzymska nie tylko skutecznie ochrania Cię przed promieniami, ale może również estetycznie je rozproszyć, nadając wnętrzom przytulnego, eleganckiego klimatu, który pozwoli Ci się zrelaksować.

Rolety rzymskie na okno – szczegóły

Tym, co jeszcze wyróżnia ten typ rolet od pozostałych, jest możliwość prania materiałów w pralce. Jak zawsze przed zakupem warto sprawdzić opinię producenta, jednak większość tkanin, z których tworzone są systemy rolet rzymskich, doskonale radzi sobie podczas klasycznego prania. Kolejną interesującą cechą, którą warto podkreślić, a którą szczyci się roleta rzymska zaciemniająca, jest jej szeroko pojęta uniwersalność. Pasuje ona do praktycznie każdego pomieszczenia, a dzięki oszczędności miejsca, w którym powinien znajdować się karnisz, pokój wydaje się nieco bardziej przestrzenny. Wyeliminujesz także element wystroju, na którym gromadzi się kurz – rolety można bardzo łatwo wyczyścić.

Jak działa roleta rzymska?

Na stronach internetowych i w magazynach o dekoracji i projektowaniu wnętrz znajdziesz mnóstwo szczegółowych danych na temat rolet. Warto jednak na początek zapoznać się z podstawowymi informacjami:

  • wielkość rolety najczęściej pokrywa się z wielkością okna, ponieważ bardzo często jest ona wykonywana pod wymiar,

  • roleta zachowuje swój kształt i efektowny układ dzięki wmontowanym w nią usztywniaczom,

  • do rolety można zamontować podszewkę termiczną, dzięki której zyskuje ona kolejną funkcję – izoluje temperaturę,

  • do popularności rolet rzymskich znacznie przyczynia się fakt, że są przystosowane do klasycznego prania w pralce – uważaj jednak na temperaturę,

  • roletę robioną na wymiar możesz dostosować do okien skośnych czy zaokrąglonych – nie tylko do klasycznych,

  • mechanizm, który znajduje się w Twojej rolecie, może być elektryczny, sterowany linką lub łańcuszkiem,

  • wiele tkanin wykorzystywanych do tworzenia rolet rzymskich to materiały odporne na promieniowanie UV, a co za tym idzie, nie odbarwiają się tak szybko nawet podczas znacznej ekspozycji na słońce,

  • w ofercie rolet duo można znaleźć także modele wodoszczelne.

Od wilgotnej szmatki poprzez gruby papier i skóry – historia tych rolet nie przestaje zaskakiwać, a jej ciągła obecność niepodważalnie udowadnia, że nieustanna potrzeba jest matką wynalazku. I to takiego, który do dzisiaj nieustannie ewoluuje i codziennie jest wykorzystywany w wielu domach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy