Artykuł sponsorowany

Rola robotów przemysłowych w procesach paletyzacji

Rola robotów przemysłowych w procesach paletyzacji

Roboty przemysłowe do paletyzacji są obecnie niezbędnym elementem w branży przemysłowej, magazynowej i logistycznej. Coraz więcej mówi się już nie tyle o konieczności automatyzacji procesów paletyzacji w fabrykach i magazynach, co o potrzebie jej stałego usprawniania. Przyjrzyjmy się, na czym tak naprawdę polega rola robotów przemysłowych w procesach paletyzacji.

Automaty do paletyzacji i układnice – zysk czasu i przestrzeni

W porównaniu do czasu, jakiego potrzebowałby człowiek, żeby ułożyć na palecie towar, automaty do paletyzacji i tzw. układnice spisują się zdecydowanie lepiej. Automatyzacja procesu układania towaru w fabryce pozwala na zwiększenie produkcji bez potrzeby zatrudniania dodatkowych pracowników. – wyjaśnia specjalista z firmy Redhawk z Poznania - Daje ona też możliwość pracy praktycznie bez przerwy, co byłoby niewykonalne w przypadku wykorzystywania siły ludzkiej. Roboty przemysłowe są przystosowane do układania przedmiotów na wysokościach niedostępnych dla człowieka, co sprawia, że zastana przestrzeń jest wykorzystana w maksymalnym stopniu, a jej organizacja i obsługa jest bezpieczna i bezproblemowa.

Roboty paletyzujące do układania ciężarów

Nie bez znaczenia jest waga paletyzowanych towarów. Nie wszystkie składowane przedmioty byłyby możliwe do udźwignięcia i przeniesienia przez człowieka, nie mówiąc już o wielokrotnym powtarzaniu tej czynności. Roboty paletyzujące sprawiają, że waga układanych towarów praktycznie przestaje mieć znaczenie. Obecnie na rynku dostępne są roboty do paletyzacji wszelkich możliwych produktów, przystosowane do pracy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, również w ciasnych i trudnodostępnych pomieszczeniach. Specjaliści z firm produkujących lub dystrybutorzy robotów przemysłowych na pewno chętnie doradzą w doborze pojedynczej maszyny, jak również pomogą w zaprojektowaniu całej zautomatyzowanej linii przemysłowej.

Paletyzacja wymagających towarów

Roboty do paletyzacji doskonale sprawdzają się w przypadku układania towarów, które wymagają delikatnego traktowania, aby dotarły do klienta w nieuszkodzonym staniem. Do tego celu używa się specjalnych chwytaków, dostosowanych do danego asortymentu. Wybór chwytaków jest naprawdę szeroki. Dostępne są m.in.: obejmy, widelce, chwytaki wewnętrzne lub próżniowe. Szczególnie ważną rolę roboty paletyzujące pełnią podczas układania towarów z branży farmaceutycznej, spożywczej i w przypadku drobnej elektroniki, gdzie ogromne znaczenie ma sterylna wręcz czystość i bezpieczeństwo produktów. Automatyzacja procesu układania jest niezbędna wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z produktami niedozwolonymi prawnie dla człowieka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy