Artykuł sponsorowany

Rodzaje szkoleń dla działów zakupów

Rodzaje szkoleń dla działów zakupów
Efektywne zarządzanie zakupami to główny czynnik wpływający na wysokość oszczędności firmy. O tym, w jaki sposób negocjować z dostawcami, jak generować oszczędności i jak zarządzać firmowymi zapasami, możemy dowiedzieć się ze specjalistycznych szkoleń przeznaczonych dla działów zakupów. Oto kilka z nich:

Skuteczne negocjacje zakupowe

-Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się między innymi jak krok po kroku wyglądają negocjacje zakupowe, jakie wyróżniamy taktyki kupieckie i jak budować pozytywne relacje z dostawcą – mówi przedstawiciel firmy Vademecum, specjalizującej się w prowadzeniu szkoleń dla firm.

Strategie generowania oszczędności w zakupach biznesowych

Program szkolenia obejmuje między innymi pogłębienie wiedzy uczestników na temat źródeł oszczędności w przedsiębiorstwach, przedstawienie zagadnień związanych z elastycznym łańcuchem dostaw, umową zakupową i jej warunkami oraz omówienie kryteriów wyboru i oceny dostawców.

Metody wyboru i oceny dostawców

To szkolenie skupia się tym, w jaki sposób skutecznie wybierać dostawców usług i towarów. Szkolenie podzielone jest na trzy części:
  • Wybór dostawców w ujęciu strategicznym
  • Wybór dostawców w ujęciu taktycznym
  • Ocena i rozwój dostawcy na poziomie operacyjnym

Zarządzanie działem zakupów

Szkolenie to przeznaczone jest dla szefów działów zakupów. Otwiera je objaśnienie roli działu zakupów w całej firmie, ponadto pojawią się w nim takie zagadnienia jak: cele i rozwój kupców, współdziałanie z innymi działami w firmie oraz narzędzia planowania dedykowane szefom działów zakupów.

Zarządzanie zapasami

Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się między innymi czym są zapasy, w jaki sposób powstają i jakie koszty generują, jakie decyzje logistyczne mogą wpływać na ich poziom. Część szkolenia poświęcona zostanie również tematyce kontroli poziomu zapasów.

Zarządzanie projektem zakupowym

To szkolenie stworzone zostało z myślą o kierownikach działów zakupów a także kupców zarządzających projektami zakupowymi. W toku szkolenia przybliżone zostaną zagadnienia projektu zakupowego, krok po kroku omówiony będzie proces realizacji projektu od inicjacji do zamknięcia, a planowanie harmonogramu projektu.

Dokumenty w zakupach biznesowych

Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się, jak wyglądają dokumenty w nowoczesnym dziale zakupów firmy. W programie szkolenia znajdują się takie zagadnienia jak plan zakupów, polityka zakupowa, zapotrzebowania i wnioski zakupowe, zapytania ofertowe czy uzasadnienie wyboru dostawcy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy