Artykuł sponsorowany

Rodzaje pojemników z metalu

Rodzaje pojemników z metalu
Pojemniki z metalu są skutecznym sposobem na przechowywanie różnego rodzaju materiałów i produktów. Dzięki nim można mieć pewność, że pojemnik wytrzyma obciążenie, a dodatkowo, będzie idealnym rozwiązaniem, które ochroni przed czynnikami zewnętrznymi. Jakie rodzaje metalowych pojemników można spotkać w ofertach producentów? Dowiedz się, dlaczego pojemniki pełne i siatkowe są tak popularne oraz gdzie znajdują zastosowanie.

Co warto wiedzieć o pełnych pojemnikach z metalu?

Wśród dostępnych na rynku pojemników znajdują się także pojemniki pełne, które mogą mieć różne parametry techniczne. W ich budowie wyróżnia się pełne burty, a dodatkowo, w niektórych modelach występują także pokrywy. Ponadto, czasami burta pojemnika może być ruchoma, co ułatwia np. wkładanie do niego ładunków. Na uwagę zasługują także dodatkowo wzmacniane pełne pojemniki z metalu, które wykorzystywane są w branży transportowej i przemyśle. Pojemniki pełne, w przeciwieństwie np. do pojemników siatkowych, mogą służyć do przechowywania materiałów sypkich lub różnych przedmiotów, dla których burta z siatki może być ryzykownym rozwiązaniem. Tego typu pojemniki znajdują zastosowanie na halach magazynowych, w sklepach, na zapleczach oraz wszelkich miejscach produkcyjno-sprzedażowych.

Czym charakteryzują się pojemniki siatkowe?

Pojemniki siatkowe także służą do przechowywania towarów. Od pojemników pełnych odróżniają je druciane ściany, mające formę wytrzymałych siatek. Ten rodzaj pojemników może być wyposażony w pokrywy, jednak najczęściej producenci wybierają modele bez nich.
Te pojemniki także są niezastąpione w magazynach, zakładach produkcyjnych, na pocztach, w supermarketach i wielu innych firmach – podkreśla specjalista z firmy „SPÓJNIA” z Poczesnej.
Pojemniki siatkowe są tak popularne w punktach usługowych i produkcyjnych, gdyż ze względu na metalowe wykonanie są trwalsze niż np. produkty z plastiku lub innych tworzyw. Oprócz tego, warto podkreślić, że są to pojemniki o niewielkiej wadze i chociaż same w sobie są lekkie, to mają nośność nawet do 1000 kg. Bez żadnego problemu można je przenieść przy pomocy wózka widłowego lub jeśli to model z kółkami, to przemieścić go samodzielnie. Ich popularność wynika również z faktu, że dzięki burtom z siatki, umożliwiają łatwą identyfikację produktów. Oprócz pojemników pełnych i siatkowych, producenci oferują także pojemniki składane, palety metalowe oraz pojemniki na kółkach (wózki transportowe).

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy