Artykuł sponsorowany

Przedmioty metalowe - zamiast wynieść na śmietnik oddaj do skupu

Przedmioty metalowe - zamiast wynieść na śmietnik oddaj do skupu

O segregacji odpadów mówią ostatnio prawie wszyscy. I bardzo dobrze, gdyż dzięki temu świadomość społeczeństwa na temat troski o środowisko naturalne jest coraz większa. Odpowiednia utylizacja śmieci dotyczy nie tylko tych komunalnych, produkowanych w naszych domach, ale również odpadów metalowych, również o dużych gabarytach. Okazuje się, że na takich materiałach można nawet zarobić! W artykule piszemy o sprzedaży zużytych materiałów w skupach złomu i zaletach takiego rozwiązania. 

Dlaczego warto oddawać metale do skupu złomu?

Każdego dnia w gospodarstwach domowych wytwarza się kilogramy odpadów, w tym także przedmiotów metalowych. Niestety, ten rodzaj odpadu jest dość problematyczny, ponieważ wiele osób nie wie, jak go utylizować. W niektórych miejscach nadal występuje problem z brakiem dostępności do kontenera na odpady metalowe i tworzywa sztuczne, a część tych przedmiotów ma za duże rozmiary, aby umieszczać je w przydomowych pojemnikach. W rezultacie zużyte produkty metalowe albo zalegają w naszych domach i na podwórkach, albo umieszczane są w kontenerach z odpadami zmieszanymi. Rozwiązaniem tego problemu, na którym dodatkowo można zarobić, jest sprzedaż metali w skupie złomu. W ten sposób można także zadbać o środowisko. Powtórne przetwarzanie materiałów w skupach złomu przyczynia się do zmniejszenia produkcji nowych surowców, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. 

Jakie metale można sprzedać na skupie złomu?

Do skupu złomu możemy oddać przede wszystkim następujące rodzaje metali:

  • cynę,
  • nikiel, 
  • żelazo,
  • miedź, 
  • mosiądz,
  • ołów,
  • aluminium,
  • brąz. 

W niektórych miejscach przyjmowane są tylko metale kolorowe, czyli surowce niezawierające żelaza, ale nie jest to regułą. Ze względu na to, że cena zależy od ciężaru złomu, najbardziej opłaca się oddać na złom masywne przedmioty, np. części maszyn czy elementy konstrukcyjne pochodzące z rozbiórek. Warto też gromadzić w domu zużyte puszki, stare naczynia, garnki, sztućce, a także elementy instalacji, armaturę czy biżuterię i zamiast wyrzucać je na śmietnik, oddać na złom i zarobić na tym. Niektóre przedsiębiorstwa przyjmują również materiały zawierające szkodliwe dla człowieka i środowiska substancje, takie jak zużyte akumulatory. Jedną z firm zajmujących się skupem złomu jest Gomb-Złom z Inowrocławia. Przedsiębiorstwo przyjmuje materiały ze stali i żeliwa, a także akumulatory. Ponadto oferuje możliwość transportu odpadów z wyznaczonego przez klienta miejsca. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy