Artykuł sponsorowany

Pościel dla niemowląt. Jak dobrać właściwą?

Pościel dla niemowląt. Jak dobrać właściwą?
Wybór właściwej pościeli, zwłaszcza dla niemowląt, to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia. Liczy się nie tylko komfort naszego nowo narodzonego dziecka, ale także jego bezpieczeństwo – dla naszego maleństwa chcemy przecież jak najlepiej. Ważny jest materiał, kolory, cena, a może odpowiednie certyfikaty? Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie! Wszyscy dobrze wiemy, jak ważny jest odpowiednio długi i regenerujący sen. Właściwy sen nowo narodzonego dziecka pozwoli również nam dłużej cieszyć się odpoczynkiem. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pozwolą nam wybrać najlepszą pościel dla niemowląt, by nie tylko dobrze wyglądała, ale była również odpowiednio komfortowa.

Najważniejszy jest materiał

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest pościel. Delikatną niemowlęcą skórę łatwo podrażnić, ważne więc, by pościel była miękka w dotyku. Równie ważne jest czy materiał, z którego jest wykonana, posiada odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pościel nie wywoła alergii czy podrażnień – skóra niemowląt jest szczególnie wrażliwa i narażona na otarcia. Certyfikat potwierdzi, że produkt, który zakupimy będzie najwyższej jakości. Najbardziej znanym z nich jest Oeko-Tex Standard 100 i w jego przypadku istotne jest to, że materiały przeznaczone dla dzieci testowane są w bardziej rygorystyczny sposób. O ile ten certyfikat informuje nas, że w składzie nie znajdziemy niebezpiecznych substancji, o tyle nie dowiemy się, czy materiał został wyprodukowany etycznie, z poszanowaniem środowiska i pracowników. Szukajmy więc materiałów oznaczonych certyfikatami GOTS (Global Organic Textile Standard), Fair Trade czy IFOAM. To istotne, by wyprawka dla niemowlaka była nie tylko ładna i użyteczna, ale również ekologiczna – to przecież od nas zależy jaki świat stworzymy dla naszego malucha.

Kolorowa pościel dla niemowląt? Tak, ale...

To oczywiste, że poszewki dla niemowląt nie mogą mieć guzików, czy innych elementów, którymi łatwo się zadławić. Ale czy przy zakupie zastanawiamy się również jakimi farbami zostały namalowane te piękne wzory? Jest to równie istotne, ponieważ farby mogą zawierać szkodliwe substancje. Warto zwrócić uwagę, by nasza nowa pościel była farbowana ekologicznymi farbami. Szeroki wybór kolorowej pościeli znajdziemy na przykład w sklepie Bebe Space. Duży wybór sprawdzonych produktów zdecydowanie ułatwia odpowiednie, świadome zakupy – kiedy nie musimy zastanawiać się nad bezpieczeństwem produktów, możemy skupić się na wyborze tych, które najbardziej się nam podobają.

Kupuj odpowiedzialnie

Jak widać przy poszukiwaniu pościeli dla niemowlaka warto zwrócić uwagę nie tylko na design, ale również na jakość użytych materiałów. Na szczęście wystarczy pamiętać o kilku zasadach lub korzystać ze sprawdzonych sklepów. Wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko – chyba nie musimy tego tłumaczyć żadnemu rodzicowi.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy