Artykuł sponsorowany

Popularne metody powiększania ust

Popularne metody powiększania ust

Medycyna estetyczna jako całość bierze sobie za cel poprawę naszego wyglądu. Stara się bowiem spowolnić nieubłagane procesy starzenia się, zniwelować niepożądane niedoskonałości oraz polepszyć kształt pewnych fragmentów ciała. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie korzysta z przeróżnych zabiegów – tym bardziej, że są one bezpieczne i bezinwazyjne.

Piękne, pełne usta to niezaprzeczalny symbol kobiecości – wiele pań otwarcie o nich marzy. I choć właściwie od dawna znane są skutecznie metody powiększania tej części twarzy, dziś stały się one wyjątkowo popularne. W niniejszym artykule postaramy się zaś opisać niektóre z nich. Serdecznie zapraszamy do dalszej lektury.

Makijaż permanentny oraz tatuaż

Zabieg ten bazuje na użyciu odpowiednio dobranych pigmentów – oddziaływuje się nimi na powierzchniowe warstwy skóry. Uwydatnia to kolor warg, poprawiając zarazem ich zarys. Poprzez umiejętne rozmieszczenie barwników uzyskuje się efekt optycznego powiększenia ust. Trwałość zależy tu od szybkości złuszczania się naskórka oraz od głębokości, na jakiej znajdują się zaaplikowane substancje. Co do zasady, tatuaż utrzyma się dłużej od makijażu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Sposób zwany lipoliftingiem bądź lipotransferem, polega na wstrzyknięciu do czerwieni wargowej tłuszczu pobranego uprzednio z ciała tej samej pacjentki. Ten autologiczny przeszczep – bo używa się również takiego określenia – okazuje się dosyć skomplikowaną operacją. Bardzo cienka igła służy do pobrania materiału z brzucha, ud lub bioder, który następnie filtruje się w poszukiwaniu cząstek bogatych w komórki macierzyste. Dopiero po takich przygotowaniach można przystąpić do ostrożnej aplikacji.

Wykorzystanie implantów

Pomimo tego, że w naszym tekście skupiamy się na wykorzystaniu medycyny estetycznej, sądzimy, że jednej z metod chirurgicznych należy się wzmianka. Nacięcie ust wykonywane od strony jamy ustnej staje się przestrzenią, do jakiej wprowadza się implant. Często stosuje się tu Gore-Tex – akceptowane przez organizm tworzywo sztuczne. Choć na ogół wszystko dobrze się udaje, istnieje pewna szansa na późniejsze niepożądane przesunięcie się wszczepu.

Kwas hialuronowy

Bezsprzecznie najpopularniejszą metodą korekcji ust jest ta, polegająca na wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Cieszy się ona nie tylko niesłabnącym, stabilnym zainteresowaniem – zabiegi te wciąż zyskują nowych zwolenników. W tym przypadku iniekcja usieciowanego kwasu – znakomicie wiążącego wodę – skutkuje uzyskaniem pełnych, jędrnych i doskonale nawilżonych warg, bez utraty ich wcześniejszego, naturalnego wyglądu.

Jak dowiedzieliśmy się od specjalistki z warszawskiego gabinetu medycyny estetycznej FaceMed:

-Bezpośrednio po ostrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły, lekarz delikatnie ugniata oraz masuje usta, dokładnie rozprowadzając żel. Należy przy tym nadmienić, że sama substancja – występująca przecież w organizmie – jest przez niego w pełni tolerowana. Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są w zasadzie od razu; po upływie dwóch tygodni cieszyć możemy się natomiast już pełnym spektrum pozytywnych efektów. Mówimy tu nie tylko o powiększeniu, lecz także o atrakcyjniejszym kolorze, a nawet spłyceniu zmarszczek zgromadzonych wokół ust.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy