Artykuł sponsorowany

Podręczniki akademickie w internecie. Propozycje ofertowe

Podręczniki akademickie w internecie. Propozycje ofertowe

Zakupy podręczników akademickich pozwalają na oszczędzenie czasu i pieniędzy. W Internecie można także dzięki odpowiednim stronom porównać ceny potrzebnych podręczników i wybrać ten, który jest najbardziej atrakcyjny cenowo. Nie trzeba stać w kolejkach czy płacić marży, jaka często jest nakładana na książki dostępnych w stacjonarnych księgarniach. Warto wiedzieć, co mogą oferować księgarnie internetowe i jakie są zalety kupowania podręczników online.

Zakupy podręczników przez Internet to dobra metoda nie tylko dla ludzi nielubiących stania w kolejkach, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze. Może się okazać, że przy zakupie kilku książek można otrzymać rabat, darmową przesyłkę lub inne benefity. Rabaty czy inne korzyści są zazwyczaj uzależnione od wartości zamawianych książek. Dobrym rozwiązaniem jest zebranie kilku osób i złożenie zamówienia zbiorowego. Pozwoli to na większy rabat, który może być od razu naliczony przy zakupie.

Jak podkreślają eksperci z firmy Oficyna Wydawnicza Impuls: „Księgarnie obliczają upusty indywidualnie lub uzależniają je od wartości towaru, można jednak w ten sposób zaoszczędzić nawet do 20 proc. kwoty i skorzystać z darmowej przesyłki. Warto mieć na uwadze fakt, że dodatkowo premiowana jest przedpłata”.

Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Podczas kupowania podręczników przez Internet można w prosty sposób porównać ceny jednej książki na kilku stronach lub porównać, gdzie bardziej opłaca się kupić daną książkę – stacjonarnie czy przez Internet. Dużo księgarni ma swoje strony www, na których wystawione książki są tańsze niż stacjonarnie.

Internetowe kiermasze książek

Dzięki możliwości, które daje nam Internet, można w prosty sposób wystawiać książki na aukcję, które można porównać do tradycyjnych kiermaszów. Oczywiście, nie można wtedy obejrzeć książki w całości i sprawdzić, w jakim jest ona stanie, jednak alternatywą są zdjęcia dodawane przez użytkowników. Jeśli jest ich mało, można poprosić osobę wystawiającą o wysłanie większej ilości fotografii, aby móc ocenić stan podręcznika. Na internetowym kiermaszu również można oszczędzić pieniądze, gdyż zazwyczaj sprzedaje się tam książki używane, które sprzedawane są za bardzo małe kwoty. Oprócz aukcji istnieją także fora, na których można wymieniać się podręcznikami.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy