Plandeki jako zabezpieczenie kontenerów

Transportowanie towarów odbywa się w wielu przypadkach pod plandeką. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy nie spędzają wielu godzin zabezpieczaniu ładunków. Znacznie skraca to czas realizacji zleceń. Odpowiednie nakrycie sprawia, że przewóz towarów jest bardziej bezpieczny i sprawny. Plandeki dają możliwość ładowania z każdej strony drobnych i dużych przedmiotów. Dowiedz się więcej na temat tego zabezpieczenia kontenerów.
Dlaczego warto zabezpieczyć kontener plandeką?
Plandeki jako zabezpieczenia ładunków stosuje się od lat. Doskonale osłaniają one towary, również te przewożone kontenerami na trasach międzynarodowych. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów pokryć, wśród najpopularniejszych wymienia się plandeki zabezpieczające:
- wykonywane z płótna żaglowego,
- z korbą zwijającą,
- wykonane z polietylenu,
- przeznaczone dla kontenerów rolkowych,
- umożliwiające przepuszczanie powietrza,
- odporne na wysokie temperatury oraz promieniowanie UV.
W kontenerze stalowym zabezpieczonym plandeką można przewozić np. materiały budowlane, gruz i inne odpady. Dzięki temu podczas procesu transportowania nie dochodzi do rozsypywania pyłów i przemieszczania się elementów w pojemniku. Jak podkreślają specjaliści firmy Montaż i naprawa plandek Marta Czyż, plandekę można kupić w standardowym rozmiarze lub zamówić na wymiar, również w nietypowych formach. Stanowią one zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wypadnięciem i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.
Wyróżniają je przede wszystkim:
- najwyższa jakość materiału,
- wzmocnienia zwiększające wytrzymałość,
- solidnie wykonane i zamocowane oczka montażowe,
- wodoszczelność.
Naprawa plandek kontenerowych
Wysokiej jakości pokrycia są wodoodporne i wytrzymałe. Jeśli jednak ulegną uszkodzeniom, mogą być skutecznie i trwale zreperowane. Możliwa jest naprawa plandek na samochody dostawcze i ciężarowe, TIR-y, a także przyczepki. Dzięki temu można przedłużyć jej żywotność i skutecznie chronić przewożone ładunki. Odbudowanie struktury polega np. na dogrzaniu paska materiału od wewnątrz. Często zastępuje się również uszkodzone fragmenty takimi elementami jak:
- prowadnice plandekowe,
- mostki nabortowe,
- paski napięciowe.
Serwis w tym przypadku może również obejmować załatanie przedarcia oraz nabicie nowych oczek. Jeśli pozwala na to stan materiału, można zreperować niemal każde uszkodzenie. Profesjonalne podejście do naprawy sprawia, że produkt zachowuje całkowitą funkcjonalność i estetyczny wygląd. Dlatego warto wybrać dobrego wykonawcę tej usługi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
In-Tor s.c. P.W. Michał Krysiński, Eugeniusz Lessmann, Jacek Bartkowiak, Marek Żurawski
Prace drogowe, kolejowe - wykonawstwo woj. kujawsko-pomorskie88-100 Inowrocław, Marcinkowskiego 133-135
-
Premio Jaryś Szulczyński
Samochody - stacje obsługi, mechanicy woj. kujawsko-pomorskie89-500 Tuchola, Czarna Droga 1A
-
LD Automotive Spółka cywilna Krzysztof Dabioch, Krzysztof Leszczyński
Samochody - akcesoria, części zamienne - detal woj. łódzkie91-358 Łódź, Niezapominajki 37