Artykuł sponsorowany

Opakowania plastikowe w praktyce. Przykłady zastosowań

Opakowania plastikowe w praktyce. Przykłady zastosowań
Nie ma innych materiałów, o tak szerokim zastosowaniu, jak tworzywa sztuczne i opakowania z nich wytworzone. Są lekkie, praktyczne, pozwalają w prosty i ekonomiczny sposób skutecznie zabezpieczyć zawartość przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto, plastik jest materiałem łatwym do przetworzenia i ponownego użytku. Gdzie są stosowane?  

Rodzaje plastikowych opakowań 

Po opakowania wytworzone z polipropylenu i HDPE (polietylen o dużej gęstości) sięga wiele gałęzi przemysłu. Różnego rodzaju opakowania z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym i spożywczym. Do najczęściej spotykanych na rynku opakowań plastikowych zaliczamy:
  • Pojemniki na leki i suplementy diety – o pojemnościach od 15 ml do nawet 1500 ml z wieczkiem ze zrywką, bezpiecznym zamknięciem, kapslem z plombą lub zakręcane,
  • Butelki zwykłe i taliowane – z zakrętką lub dyspenserem, na środki chemiczne, kosmetyczne lub spożywcze,
  • Zakrętki z pierścieniem gwarancyjnym jako niezbędny element opakowania produktów w szklanych butelkach.
Szukając najlepszej oferty opakowań z tworzyw sztucznych dla swojego biznesu warto pamiętać, że najekonomiczniejszym wyborem jest zamówienie ich bezpośrednio u producenta.  
Dysponujący odpowiednim zapleczem technologicznym producent opakowań z tworzyw sztucznych do każdego zamówienia podchodzi w sposób indywidualny. Poza dostępnym katalogiem produktów jest możliwe stworzenie projektu opakowania w pełni funkcjonalnego i odpowiadającego wyjątkowym potrzebom klienta – mówi specjalista z firmy Onplast z Lubonia.

Opakowania z tworzyw sztucznych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszą dla nas ofertę plastikowych opakowań należy wziąć pod uwagę wiele czynników, wśród których cena nie jest elementem decydującym. W przypadku samego opakowania ważna jest pojemność, rodzaj zamknięcia i dozowania, tworzywo z którego opakowania będą zrobione (mają różne parametry techniczne) oraz bezpieczeństwo ich użytkowania. Ostatni czynnik, czyli bezpieczeństwo gwarantują odpowiednie atesty. Opakowań na leki i suplementy diety, muszą spełniać najwyższe normy jakościowe. Zatem producent powinien móc okazać Świadectwo Jakości wystawione przez Narodowy Instytut Leków w Warszawie. Informacją potwierdzającą spełnianie wysokich norm jakości i bezpieczeństwa jest też fakt posiadania przez producenta Certyfikatu Jakości ISO 9001:2015. Istotną kwestią dotyczącą producenta jest też: czy oferuje własny transport, realizuje również małe Zamówienia i czy jest możliwość ewentualnego przesunięcia terminu płatności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy