Artykuł sponsorowany

Nowoczesne skupy złomu z ofertą odbioru od klienta

Nowoczesne skupy złomu z ofertą odbioru od klienta

Wielu ludzi gromadzi często w swoim otoczeniu przedmioty i sprzęty, których już od dawna nie używa. Jeśli coś nie jest zniszczone bądź uszkodzone, można wystawić to na sprzedaż. Nienadające się do użytku i popsute sprzęty zwykle lądują na wysypiskach śmieci. Jednakże metalowe elementy, które da się poddać recyklingowi, mogą zostać odsprzedane do skupu złomu. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ sprzedany złom zostanie najprawdopodobniej przetopiony, a następnie wykorzystany do wyprodukowania innego surowca. Sprzedając złom do skupu, możemy nie tylko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, ale także sporo na tym zarobić. Do złomu można zaliczyć m.in. różne odpady metalowe, odpady komunalne czy nawet karoserie samochodowe. Jakie jeszcze odpady można zakwalifikować jako złom?

Rodzaje złomu przyjmowanego w skupie

Złom można podzielić na lekki oraz ciężki. Do złomu lekkiego należą wszystkie blachy, których grubość nie jest większa niż 4 mm. Z kolei złom ciężki to pręty zbrojeniowe, grube rury, a także elementy konstrukcyjne budynków. Innym rodzajem złomu są metale kolorowe, które są materiałami niezawierającymi żelaza. Bardzo często znajdują się one w różnych elementach urządzeń bądź w opakowaniach po żywności.

Najpopularniejsze metale kolorowe są najtańsze, a więc w skupie złomu nie można dostać za nie wiele. Zalicza się do nich m.in. miedź. Nieco więcej można dostać za mosiądz, brąz czy aluminium. Najlepszą stawkę otrzymuje się zazwyczaj za metale szlachetne, jak np. srebro. Nowoczesne skupy złomu chętnie przyjmują także węgliki spiekane, pozyskiwane w branży lotniczej.

Zalety sprzedania złomu do skupu

Dzięki skupom złomu część odpadów nie ląduje na wysypiskach śmieci, tylko zostaje poddana procesowi recyklingu bądź utylizacji.

Jak mówi specjalista z firmy OSD Piotra Mościńskiego, zajmującej się hurtowym i detalicznym skupem metali kolorowych oraz stali: Sprzedawanie niepotrzebnego złomu jest niezwykle opłacalne. Jeżeli chcemy odsprzedać dużą ilość złomu do skupu, może on zostać odebrany od klienta przez pracowników. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba przejmować się transportem wielu ciężkich, metalowych przedmiotów. W skupie odpady zostają wstępnie podzielone na takie, które będzie można jeszcze wykorzystać oraz na  niezdatne do użytku, które zostają następnie poddane recyklingowi.

Czego nie można oddać do skupu złomu?

Pomimo tego, iż do skupu można oddać niemal wszystkie odpady metalowe, to istnieje kilka wyjątków. Skup nie przyjmie metalowych przedmiotów, które zalicza się do wyposażenia  infrastruktury miejskiej. Są to m.in. fragmenty torów kolejowych, przewody linii energetycznych czy znaki drogowe. W skupie nie sprzedamy także monet znajdujących się obecnie w obiegu. Wymienione przedmioty nie zostaną przyjęte przez skup nawet w sytuacji, gdy klient posiada dokument, który poświadcza nabycie danego przedmiotu w legalny sposób.

Sprzedaż złomu do skupu może mieć wiele zalet. Jest to nie tylko korzyść od strony finansowej, ale także z ekologicznego punktu widzenia. Dzięki ofercie odbioru złomu od klienta, jaką oferują niektóre skupy, sprzedaż może być szybka i bezproblemowa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy