Artykuł sponsorowany

Nowoczesna kuchnia pełna porcelany

Nowoczesna kuchnia pełna porcelany
Uważasz, że porcelana jest ponadczasowa? Nie masz wątpliwości, iż jej urok i elegancja pasują do każdego wnętrza i nigdy nie wyjdą z mody? Jeśli tak, na pewno pragniesz posiadać w swojej kuchni właśnie taką zastawę. Co powinno się w niej znaleźć, aby była jednocześnie nowoczesna i stylowa?

Zastawa obiadowa

Nawet jeśli należysz do osób, które z powodu pracy i ciągłego zabiegania nie mogą sobie pozwolić na codzienne gotowanie obiadu, z pewnością i tak podajesz go często. Jeśli więc chcesz, aby za każdym razem był on okazją do uroczystego spotkania najbliższych, warto zainwestować w ładny serwis obiadowy. Wówczas każdy posiłek na nim podany przypominać będzie niedzielne obiady u babci, które na pewno pamiętasz z dzieciństwa. Do serwisu obiadowego należą dwa najpopularniejsze typy talerzy: głęboki i płytki. Służą do podawania zupy i drugiego dania, ale sprawdzą się również przy serwowaniu sałatek czy makaronów. Tradycyjnie, zarówno głęboki, jak i płytki talerz mają okrągły kształt, są wykonane z białej porcelany i mogą posiadać zdobienia. Zgodnie z nowymi trendami, coraz większą popularnością cieszą się jednak zestawy obiadowe z kwadratowymi talerzami, z ciekawym wzornictwem rantów. Należy przy tym pamiętać, iż podczas dużych uroczystości, obiad nigdy nie jest nakładany bezpośrednio na talerz. Dania powinny spoczywać na półmiskach, a ich porcje być rozdzielane na stole dla poszczególnych gości. Dlatego do niezbędnych elementów zastawy należą wazy na zupę, salaterki i półmiski, a także sosjerki. To one posłużą do podawania pierwszego i drugiego dania w elegancki, klasyczny sposób. Piękna porcelana pozwoli cieszyć się nie tylko smakiem, ale również wyglądem potraw.

Porcelana deserowa

Po obiedzie przychodzi czas na deser. W nowoczesnej kuchni zestaw deserowy składać będzie się z talerzyka deserowego oraz filiżanki do kawy lub herbaty, z dopasowanym spodeczkiem. Aby w pełni cieszyć się wyborem różnorodnych ciast, warto przy tym zainwestować w etażerkę (piętrową paterę), na której spoczną wszystkie smakołyki. Z kolei herbata lub kawa zachwycają nie tylko swoim aromatem, ale również eleganckim podaniem, jeśli znajdują się w imbrykach. Kompletu powinny dopełnić cukierniczka oraz mlecznik. Nowocześnie zaprojektowany zestaw deserowy często również opiera się na wykorzystaniu kwadratowych kształtów. Mogą one być wykorzystane przy wykonywaniu spodeczków do filiżanek, talerzyków czy pozostałych elementów zestawu.

Różnorodny asortyment

Szeroki wybór porcelany zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi trendami znaleźć można na stronie hurtowniaporcelany.pl. Przykładem mogą być kolekcje obiadowo-kawowe, w tym Lubiana Classic, oferujący klasyczną biel porcelany w nowoczesnym, kwadratowym kształcie. Idealnie sprawdzi się zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i uroczystych obiadów. Niezwykły charakter tego zestawu podkreślony jest przez ostre krawędzie elementów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy