Artykuł sponsorowany

Najchętniej wybierane gatunki drewna egzotycznego na podłogi

Najchętniej wybierane gatunki drewna egzotycznego na podłogi

Planując położenie drewnianej podłogi, możemy wybierać spośród wielu gatunków zarówno drewna krajowego, jak i egzotycznego. Drewno krajowe cechują stonowane i tradycyjne kolory. Egzotyczne gatunki drewna są dużo ciekawsze, jeśli chodzi o wygląd. Posiadają intensywne kolory, a także zazwyczaj nie mają widocznych słoi, co bardzo często zdarza się w przypadku drewna krajowego. Drewno egzotyczne charakteryzuje przede wszystkim pasiasty lub falisty układ włókien. Ciemniejsze lub jaśniejsze smugi powstające na powierzchni drewna, w różnym stopniu odbijają światło. Jakie gatunki drewna egzotycznego są dostępne na rynku?

Doussie – drewno pochodzące z Afryki

Ten gatunek drewna pochodzi z Afryki i świetnie nadaje się na wyłożenie nim podłogi. Drewno jest twarde i odporne na warunki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatury i wilgoci. Oprócz tego, gatunek ten cechuje bardzo dobra stabilność, gdyż drewno ulega pęcznieniu i wysychaniu w bardzo małym stopniu. Wyłożenie podłogi drewnem Doussie, pozwoli uniknąć powstawania szczelin, które są trudne w utrzymaniu czystości..

Ponadto, ten gatunek drewna wygląda bardzo estetycznie. Zazwyczaj ma ciepły, żółtawy odcień, który rozświetla podłogę i sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Ze względu na wysoką wytrzymałość, jest stosowane najczęściej w miejscach narażonych na intensywne ścieranie, np. w korytarzu.

Drewno Jatoba

Drewno Jatoba pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej. Ma unikalną złoto – brązową barwę oraz niewielką ilość sęków.

Jak mówi jeden z pracowników firmy Jończyk Parkiety, która specjalizuje się m.in. w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości podłóg drewnianych: Ten gatunek drewna doskonale sprawdza się w przestronnych wnętrzach. Podłoga z tego materiału będzie odporna na ścieranie i niezwykle twarda. Z tego powodu, warto wybrać go do podłóg nie tylko w mieszkaniach, ale również w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Podłogę z takiego drewna będzie wyróżniała różnorodna kolorystyka poszczególnych elementów, które w połączeniu stworzą unikatową kompozycję.

Podłoga z orzecha amerykańskiego

Ten gatunek drewna jest chętnie wybierany przy wykańczaniu podłóg. Charakteryzuje go przede wszystkim różnorodna kolorystyka i oryginalne wzornictwo. Materiał ten jest bardzo uniwersalny, w związku z czym można z niego stworzyć podłogę w niemal każdym pomieszczeniu. Parkiet wykonany z orzecha amerykańskiego wygląda bardzo elegancko i naturalnie, a zarazem ekskluzywnie. Ogromną zaletą wyboru tego drewna jest stosunkowo niska cena, dzięki której każdy będzie mógł sobie pozwolić na jego zakup.

Podłogi z drewna egzotycznego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków drewna, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś wedle własnych upodobań. Główną cechą charakterystyczną dla podłóg z takiego materiału jest niezwykła trwałość oraz odporność na warunki zewnętrzne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy