Artykuł sponsorowany

Na czym polega specjalistyczne pakowanie maszyn i urządzeń?

Na czym polega specjalistyczne pakowanie maszyn i urządzeń?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób zapakować helikopter albo taśmę produkcyjną? Prawdopodobnie nie. Jednak jeśli stoisz przed wyzwaniem zaplanowania relokacji dużego zakładu przemysłowego, albo przygotowania pierwszej wysyłki produkowanych przez twoją firmę maszyn i urządzeń do klienta, najwyższy czas zorientować się w standardach zabezpieczeń, niezbędnych w takim transporcie.

Pakujemy nietypowe przesyłki

Transport ładunków wielkogabarytowych i o nietypowych kształtach to poważne wyzwanie logistyczne. Planując takie przedsięwzięcie, trzeba zadbać nie tylko o wybór odpowiednich środków transportu, ale też właściwe pakowanie, które zapewni bezpieczeństwo przewożonych towarów. W zależności od rodzaju pakowanych maszyn i urządzeń, a także specyfiki wybranej metody transportu, towary trzeba zabezpieczyć nie tylko przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed wilgocią i wynikającą z niej korozją, zwłaszcza w przypadku transportu morskiego. Poniżej postaramy się wyjaśnić, na czym polega takie profesjonalne pakowanie.

Jak pakować maszyny i urządzenia?

Przygotowanie transportu maszyn i urządzeń ponadnormatywnych jest zadaniem na tyle odpowiedzialnym, że zawsze musi przebiegać w oparciu o uprzednio przygotowany projekt. Wszelkie prace związane z pakowaniem takich ładunków muszą być poprzedzone dokładną oceną techniczną przewożonych towarów i analizą ryzyka, towarzyszącego konkretnej formie transportu. Bez względu na to, czy maszyny będą przewożone drogą lądową, lotniczą czy morską, kluczowym zagadnieniem jest zabezpieczenie ładunku przed uszkodzeniami, wynikającymi z jego przemieszczania się w trakcie podróży. W tym celu stosuje się drewniane skrzynie transportowe, wykonywane na zamówienie, indywidualnie pod wymiar konkretnych urządzeń. Oprócz skrzyń, z drewna produkuje się także inne elementy wykorzystywane podczas transportu dużych ładunków, takie jak palety, podesty, stojaki i kratownice. Jeśli jest to konieczne, do unieruchomienia maszyn w skrzyni czy na podeście, stosuje się dodatkowe pasy, maty antypoślizgowe i pianki. Oddzielnym zagadnieniem jest zabezpieczenie transportu przed oddziaływaniem wilgoci i ewentualnym kontaktem z substancjami chemicznymi. Takie usługi oferują wyłącznie wyspecjalizowane firmy, takie jak JAREMAR. W zależności od potrzeb, w charakterze zabezpieczeń antykorozyjnych w transporcie morskim maszyn i urządzeń stosuje się oleje antykorozyjne, a także folie termokurczliwe i aluminiowe. Pakowanie parków maszynowych do transportu dalekiego zawsze musi przebiegać w zgodzie z obowiązującymi normami. Dlatego zlecając wykonanie takiej usługi, wybieraj takich specjalistów, którzy po wykonanym zleceniu przedstawią ci pełną dokumentację z procesu pakowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy