Artykuł sponsorowany

Na czym polega dezyfnekcja pomieszczeń?

Na czym polega dezyfnekcja pomieszczeń?

Dezenfekcja pomieszczeń i powierzchni polega na użyciu środka chemicznego, który niszczy szkodliwe drobnoustroje i bakterie. Jest to szczególnie ważne we współczesnych realiach, kiedy dominują różne wirusy - począwszy od pospolitych, acz groźnych wirusów grypy, a skończywszy na koronawirusie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na pandemię koronawirusa, która przyniosła ze sobą konieczność nowych zachowań higienicznych. Ważne jest nie tylko zasłanianie ust i nosa, a także mycie rąk, ale też profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni. Badania sugerują, że wirusy mogą przebywać na niektórych powierzchniach nawet do 72 godzin.

Standardy higieniczne

Współczesne realia spowodowały konieczność wzmożonej troski o stan i warunki biur, sklepów, lokali. Potrzebna jest skuteczna dezynfekcja pomieszczeń. Właściciele firm i zarządcy budynków są zobowiązani do dbania o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów. Tylko profesjonalne usługi dezynfekcyjne są w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo.

Przykładem firmy, która specjalizuje się w skutecznej walce z drobnoustrojami chorobowymi i wirusami (gromadzącymi się na powierzchniach), jest przedsiębiorstwo PUH Verminex. Wśród oferty firmy można odnaleźć także inne działania dezynfekcyjne, np. dezynsekcję, deratyzację, zwalczanie pluskiew i kuny domowej, likwidację mrówek, a także usuwanie gniazd os i szerszeni.

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcją nazywamy specjalny proces, podczas którego stosuje się chemiczny środek o odpowiednim spektrum działania. Czas wymagany na użycie danego specyfiku określa dokumentacja, przeprowadzona na podstawie wielu badań. Z owych środków mogą korzystać z nich tylko profesjonaliści, którzy znają odpowiednie stężenia i sposób aplikacji. Specjalistyczne firmy używają tylko atestowanych preparatów i najczęściej bezpiecznych dla ludzi. Ich pracownicy muszą stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Metody dezynfekcji

Dana metoda jest dobierana w zależności od wielkości i wysokości dezynfekowanych pomieszczeń, ich przeznaczenia oraz typu powierzchni, które będą odkażane. Inaczej wygląda dezynfekcja pomieszczeń biurowych aniżeli hali wielkopowierzchniowej, tramwajów czy wiat przystankowych.

Pracownicy firm dezynfekujących muszą także określić warunki i czas działania. Czasami dezynfekcję trzeba przeprowadzić w obecności ludzi. Niektóre metody wymagają także specjalnego przygotowania pomieszczeń (przestawienia mebli, uszczelnienia, zabezpieczenia roślin).

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy