Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację?

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację?

Klimatyzacja umożliwia zachowanie odpowiedniej temperatury i poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Wybór sprzętu powinien być uzależniony od kilku czynników, tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele modeli przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Klimatyzator powinien przede wszystkim pracować w sposób cichy i wydany, tak aby zapewnić maksymalny komfort domownikom.

Jaką klimatyzację wybrać?

W pierwszej kolejność należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia, która określa, jak dużo prądu będzie zużywała instalacja. Trzeba przy tym pamiętać, że aby klimatyzator spełniał swoją funkcję, musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia, które będzie chłodzić. Liczy się zatem wydajność chłodnicza określana parametrem EER. Jeśli EER wynosi 3.0, to oznacza, że do wyprodukowania 3 kW chłodu potrzebne jest 1 kW energii.

Wybierając klimatyzację, warto zwrócić także uwagę na poziom hałasu, jaki emituje. Dla klimatyzatorów ściennych typu split optymalne parametry mieszczą się w zakresie od 20 do 45 dB. Klimatyzacja przenośna jest zdecydowanie głośniejsza. Kolejna ważna rzecz to łatwość obsługi i możliwość regulacji parametrów pracy.

Przy wyborze klimatyzacji warto skonsultować się z fachowcami, którzy dobiorą najbardziej odpowiedni sprzęt do naszych oczekiwań oraz zamontują urządzenia. Warto bowiem wiedzieć, że montażu urządzeń chłodniczych mogą dokonywać wyłącznie podmioty z odpowiednimi uprawniania – na przykład Steroklim z Warszawy. Firma dostarcza urządzeń od najlepszych producentów i zapewnia kompleksową obsługę techniczną.

Co wpływa na wydajność klimatyzacji?

O wydajności pracy klimatyzacji decyduje moc – urządzenie o zbyt małej mocy w stosunku do powierzchni może źle działać i zużywać więcej energii niż deklaruje producent. Szacuje się, że na każdy metr kwadratowy potrzebne jest 30 W mocy. Poza tym na wydajność pracy instalacji poza wielkością pomieszczeń wpływa wiele innych czynników. Liczy się na przykład poziom izolacji ścian oraz wielkość okien – im większe przeszklenia, tym mocniejszy sprzęt będzie potrzebny. Na spadek wydajności klimatyzatora wpływa także ekspozycja okien na południową stronę. Ponadto warto wziąć pod uwagę fakt, że im więcej osób przebywa w pomieszczeniu, tym większe jest zapotrzebowanie na moc.

Specjaliści od klimatyzacji w Warszawie z firmy Steroklim zapotrzebowanie na moc chłodnicza określają na podstawie jakości izolacji budynku i rodzaju wentylacji oraz ilości osób przebywających w pomieszczeniu i usytuowania budynku względem stron świata.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy