Artykuł sponsorowany

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły języków obcych

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły języków obcych
Ponad połowa Polaków przyznaje, że zna przynajmniej jeden język obcy, którym zazwyczaj jest angielski. Powtarzane od lat zdanie, że znajomość innych języków jest kluczem do sukcesu zaprocentowało - coraz więcej osób decyduje się na poszerzanie swoich kompetencji językowych. Najlepiej robić to w sprawdzonej szkole językowej. Radzimy czym kierować się przy jej wyborze.

Znajdź cel nauki

Szukając szkoły języków obcych warto na samym początku zadać sobie pytanie, po co tak naprawdę chcemy się uczyć danego języka. Powodów może być mnóstwo – poprawa ocen w szkole lub na studiach, chęć zdobycia awansu w pracy, planowany wyjazd zagraniczny lub po prostu samorealizacja i poszerzanie własnych kompetencji. Bez względu na motywację, warto uświadomić sobie czego oczekujecie od danej szkoły językowej. Innego sposobu nauki potrzebują ci, którzy chcą się po prostu nauczyć mówić w obcym języku, a innego osoby wykorzystujące go w swojej pracy. Kiedy zdacie sobie sprawę z tego, do jakiej należysz grupy, wybór właściwej szkoły będzie o wiele łatwiejszy.

Sprawdź opinie

Jak zauważają pracownicy Jagiellońskiego Centrum Językowego, dobra szkoła językowa to taka, której kursanci są zadowoleni i chętnie dzielą się swoimi pozytywnymi doświadczeniami. Przed zapisaniem się na kurs warto więc zasięgnąć opinii na temat wybranej szkoły wśród znajomych, którzy mieli z nią do czynienia. Innym sposobem na uchronienie się od ewentualnego błędu jest przejrzenie opinii wystawionych w internecie. Choć nie można wierzyć im w 100 procentach, to jednak dają pewien obraz sytuacji, który może przełożyć się na waszą decyzję.

Porównaj ceny

W każdym mieście działa od kilku do kilkudziesięciu szkół językowych, które próbują przyciągnąć klientów na różne sposoby. Jednym z nich jest oferowanie atrakcyjnych cen. Zanim zdecydujecie się na konkretną placówkę, koniecznie sprawdźcie ceny kursów w innych szkołach językowych i zastanówcie się, która oferta jest dla was najbardziej korzystna. Co ważne, cena wcale nie musi świadczyć o jakości kursu, dlatego nie należy zrażać się nawet  do tych najtańszych.

Znajdź informacje o lektorach

Tym, co świadczy o poziomie szkoły językowej są uczący w niej lektorzy. Dobrze jest więc sprawdzić, kto pracuje w danej placówce i poszukać i nformacji o kwalifikacjach tych nauczycieli. Nie jest żadną  tajemnicą, że to od lektora zależy jakość danego kursu, toteż trafienie na odpowiednią osobę może zaważyć o dalszej nauce języka obcego lub jej przerwaniu. Warto zapisywać się na zajęcia do lektorów doświadczonych, posiadających kierunkowe wykształcenie, o których krążą dobre opinie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy