Artykuł sponsorowany

Motywy orientalne w biżuterii. Pomysły i inspiracje

Motywy orientalne w biżuterii. Pomysły i inspiracje

Wschód fascynuje mieszkańców Europy od setek lat. Orientalne motywy, wzory i kolory na stałe przeniknęły do garderoby oraz biżuterii. Z bogactwa kolorów i wzorów mogą korzystać nawet miłośniczki minimalizmu. Inspirowana orientem biżuteria sprawdzi się również w basicowych stylizacjach, jako ciekawe uzupełnienie prostych zestawów. W jaki jeszcze sposób można nosić orientalną biżuterię? Przedstawiamy pomysły i inspiracje!

Kiedy myślimy o stylu orientalnym z pewnością przed oczami pojawi się nam bogactwo kolorów i wzorów. Jaskrawe lub zgaszone kolory przechodzące jeden w drugi, wzory kwiatów, smoków, mandali lub paisley. Luźne i zwiewne tkaniny oraz ciężka biżuteria – im więcej, tym lepiej. Orient kocha dodatki. Nic więc dziwnego, że tak wiele z jego motywów pojawia się w biżuterii.

Orientalna biżuteria – idealna dla miłośniczek przepychu...

Styl orientalny to przede wszystkim przepych. Raczej nie znajdziemy tu minimalistycznych projektów. Biżuteria inspirowana orientem to kolory i bogactwo wzorów. Wschód to również szeroka symbolika związana z religią i duchowością, a także obecnością człowieka w naturze i kosmosie. Motywy orientalne często nawiązują do bóstw, duchów, a także magii i energii życiowej. Licznie pojawiają się symbole słońca, gwiazd, półksiężyca – człowiek jest w końcu częścią wszechświata, z którego czerpie swoją życiową energię. Dłonie, które również są popularnym motywem w orientalnych kolekcjach biżuterii mają za zadanie chronić nas przed złą energią. Podobnie jak naturalne kamienie, które w filozofii Wchodu posiadają moc wpływania na czakry, czyli pola energii.

Najlepiej więc połączyć ze sobą jak najwięcej symboli i kamieni – w stylu orientalnym nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą z pozoru niepasujące do siebie elementy. Najważniejsza jest wolność, która daje swobodę. Biżuteria z motywami orientalnymi to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie indywidualizm oraz mają dystans do świata i obowiązujących trendów. Pomysły oraz inspiracje można czerpać zewsząd – a przede wszystkim z otaczającej natury, która podobnie jak orientalna biżuteria charakteryzuje się feerią barw i niebanalnymi połączeniami motywów i wzorów.

…i dla wielbicielek stonowanych, lecz oryginalnych stylizacji

Motywy orientalne równie dobrze sprawdzają się w stylizacjach minimalistycznych, wśród prostych i stonowanych kolorów. Dodają wówczas nonszalancji i wyrazistości nawet najbardziej basicowym ubraniom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do klasycznej garsonki lub garnituru dodać orientalną biżuterię srebrną. Może to być zarówno jeden lub kilka elementów połączonych w ciekawy dodatek. Zwłaszcza, że w biżuterii inspirowanej Orientem wykorzystuje się głównie srebro, które ze wszystkich metali ma największy współczynnik odbijania światła. Ten szlachetny materiał będzie pasował do każdego stroju.

Nie trzeba również od razu decydować się na kolorowe kamienie lub bogate wisiory. Kolekcja Mantra dostępna w ofercie artystycznej pracowni jubilerskiej Motyle inspirowana jest energią i naturą życia. Na pierścionkach, bransoletkach i naszyjnikach zapisane są słowa starych mantr, z przesłaniem wolności, miłości i uzdrowienia. Jednocześnie są na tyle minimalistyczne, że będą pasowały do każdej, nawet najbardziej formalnej stylizacji. Dzięki temu możemy mieć słowa mantry pod ręką i wypowiadać je zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy odzyskać równowagę, harmonię i spokój wewnętrzny, a także uwolnić się od negatywnych emocji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy