Artykuł sponsorowany

Montaż konstrukcji stalowych. Charakterystyka procesu

Montaż konstrukcji stalowych. Charakterystyka procesu
Konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, urządzeniach i miejscach. Stanowią podstawę licznych urządzeń, a nawet całych budynków. Od konstrukcji stalowych oczekuje się trwałości, solidności i bezpieczeństwa. Aby to zapewnić, należy z odpowiednią dbałością zmontować konstrukcję. Jak wygląda proces montażu konstrukcji stalowych? O tym poniżej.

Łączenie elementów stalowych

Stal to stop metaliczny, który występuje w wielu odmianach. Stosownie do potrzeb dobiera się odpowiedni gatunek stali. Ponieważ stal można formować, stworzenie poszczególnych elementów nie stanowi większego problemu technologicznego, choć, oczywiście, wymaga solidnego zaplecza i umiejętności, aby rezultat był w pełni zgodny z projektem. Kłopotliwe jest natomiast łączenie elementów ze stali. Tu także są różne metody, jednak każda z nich obarczona jest pewnymi wadami. Aby połączyć dwie części konstrukcji na stałe, stosuje się spawanie. Mimo coraz doskonalszych metod spoina odbiega trwałością od litych elementów, a wykonana niedbale lub przy użyciu materiałów i sprzętu niskiej jakości może stanowić zagrożenie dla solidności tak tworzonej konstrukcji. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć profesjonalnego wykonawcę montażu konstrukcji stalowych. Na wysokości zadania staje Severt.

Etapy montażu konstrukcji stalowych

Montaż konstrukcji stalowych nie zaczyna się jednak i nie kończy na spawaniu. Przed tą czynnością konieczny jest etap sczepiania pojedynczych elementów i łączenia je w podgrupy. Jest to ważne, ponieważ często konstrukcje stalowe są bardzo złożone. W tej fazie pracownicy sporządzają plan pracy z materiałem, uwzględniając wszelkie wytyczne ujęte w projekcie. Na tym etapie określa się też naddatki i ewentualne odkształcenia. Gdy elementy zostaną podzielone na podgrupy i sczepione, można przejść do spawania. Firma Severt oferuje spawanie konstrukcji stalowych metodą MAG, czyli przy pomocy łuku elektrycznego w osłonie gazowej. Zastosowanie atestowanych drutów najlepszych światowych producentów, a także praca z nowoczesnym sprzętem i urządzeniami najwyższej jakości, wreszcie wysokie kwalifikacje pracowników zapewniają precyzyjne wykonanie spoin i ich odpowiednią wytrzymałość. Gdy spawanie konstrukcji stalowej dobiegnie końca, jest ona poddawana śrutowaniu w tzw. kabinie śrutowniczej. Dzięki temu powierzchnia jest dokładnie oczyszczana, nadaje się jej też odpowiednią chropowatość. Tak przygotowana konstrukcja stalowa może zostać dostarczona klientowi albo pokryta odpowiednimi preparatami o właściwościach przeciwkorozyjnych i innych. Następnie, o ile jest taka potrzeba, wykonuje się powłokę malarską lub lakierniczą, która nadaje konstrukcji pożądany wygląd i dodatkowo ją zabezpiecza.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy