Artykuł sponsorowany

Moje wymarzone greckie wakacje na jachcie

Moje wymarzone greckie wakacje na jachcie
Grecja to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych turystycznych miejsc na świecie. Powodem jest świetna pogoda, gościnna kultura, pyszna kuchnia i krajobrazy pełne białych domków i krystalicznie czystej wody okalającej dziesiątki słynnych wysp i wysepek. Tak wiele atrakcji i cudownych miejsc trudno odwiedzić w trakcie jednych wakacji, chyba że zamiast tradycyjnego wypoczynku wybierzemy jachting! Dlaczego greckie wakacje na jachcie to świetny pomysł?

Wyspiarski raj

Grecja to aż 6000 wysp i wysepek na 4 morzach — Morzu Egejskim, Morzu Kreteńskim, Morzu Jońskim i Morzu Śródziemnym. Znajdziemy tu słynne archipelagi, takie jak Cyklady, Sporady czy Wyspy Jońskie. Wszystkie różnią się od siebie atrakcjami, lecz łączy je fakt, że świetnie nadają się na pływanie jachtem! Dlaczego więc ograniczać się tylko do jednej wyspy, podczas gdy Czarter jachtów Grecja umożliwia zwiedzenie ich wszystkich? Sezon żeglarski trwa tutaj od marca do października, a jego szczyt przypada na przełom lipca i sierpnia. Panujące tu warunki pogodowe sprzyjają osobom bez większego doświadczenia w jachtingu. Grecja infrastruktura żeglarska jest świetnie rozwinięta, dlatego pływanie jachtem jest tu czystą przyjemnością.

Różne oblicza Grecji

Grecja to miejsce, w którym na turystów czeka zarówno dziewicza przyroda i błogi relaks, jak i moc wrażeń oraz bogata oferta rozrywkowa. W zależności od preferencji możemy wylegiwać się na aksamitnych plażach Zakynthos lub zachwycać się widokami ze skalistych klifów Santorini. Miłośnicy wodnych sportów znajdą moc wrażeń na Rodos, a Ci, którzy chcą zaszaleć i zakosztować nocnego życia zakochają się w Mykonos. Grecja to cały wachlarz możliwości! Poza tym nie można zapominać o słynnej greckiej kuchni. Musaka, sałatka grecka, baklava, świeże owoce morza i aromatyczne śródziemnomorskie przyprawy to prawdziwa uczta dla pasjonatów jedzenia! Czarter jachtu w Grecji jest niezwykle łatwy i przyjemny. Wybierając spośród ofert first lub last minute możemy bez problemu trafić na doskonałe okazje i zorganizować wymarzone wakacje na pokładzie jachtu! To także pomysł dla osób bez uprawnień do sterowania jachtem — wystarczy wybrać czarter ze skipperem, który poprowadzi jacht za nas, podczas gdy my będziemy mogli rozkoszować się grecką atmosferą dokładnie tak, jak tego chcemy!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy