Artykuł sponsorowany

Metody koloryzacji włosów. Przegląd dostępnych technik

Metody koloryzacji włosów. Przegląd dostępnych technik

Farbowanie, innymi słowy koloryzacja włosów stanowi jeden z popularniejszych zabiegów fryzjerskich. Chcesz zmienić coś w swojej fryzurze, ale martwisz się, że efekt nie będzie zadowalający? Niepotrzebnie! Profesjonalista dobierze odcień farby do Twojej urody. Ponadto, stworzy mieszankę, która będzie bezpieczna i nie zniszczy Twoich włosów. Poznaj najpopularniejsze techniki koloryzacji i wybierz metodę, która wydaje Ci się najciekawsza.

Najpopularniejsze techniki  koloryzacji włosów

Wydaje się, że największą popularnością cieszy się klasyczne farbowanie włosów przy użyciu jednego odcienia mieszkanki. Decydując się na taki zabieg, zyskujesz całkowite pokrycie włosów, również siwych. Dzięki tradycyjnej koloryzacji panie pogłębiają naturalny kolor swoich włosów albo nadają im pożądanych refleksów.

Dużym zainteresowaniem wśród klientek cieszy się też baleyage, a więc rozświetlanie poszczególnych partii włosów. Dzięki koloryzacji tego rodzaju fryzura zyskuje objętość oraz blask. Wydaje Ci się, że ta technika odnosi się do znanych i lubianych niegdyś pasemek? Nie do końca. Różnica między zwykłymi pasemkami a baleyagem polega na tym, że druga metoda kładzie nacisk na tony zbliżone do koloru włosów. Pasemka widocznie się natomiast odznaczają.

Już od jakiegoś czasu szalenie popularne są też ombre i sombre. Pierwsza technika to tak zwana tonowa koloryzacja, która polega na stopniowym rozjaśnianiu koloru. Efekt wygląda tak, że u nasady włosy są ciemniejsze, a jaśniejsze przy końcówkach. Co ważne, ombre wykonuje się w różnych tonacjach – zarówno ciepłych, jak i zimnych. Z kolei sombre daje nieco łagodniejszy efekt. Ta technika sprawdza się podczas wakacji, bo daje efekt włosów lekko muśniętych słońcem.

Farbowanie samych odrostów, farbowanie z refleksem, flamboyage, ecaille czy piksele to pozostałe techniki koloryzacji. Planujesz zmienić coś w swoim wyglądzie, ale nie wiesz, na co się zdecydować?

Koloryzacja włosów – samodzielnie czy w domu?

Jeśli planujesz nałożyć kolor samodzielnie, masz do wyboru szamponetkę, krem koloryzujący albo farbę. Wybór preparatu uzależnij od trwałości efektu, który chcesz uzyskać w trakcie domowej koloryzacji włosów. Musisz jednak wiedzieć, że na własną rękę jesteś w stanie nałożyć farbę na całość włosów, ale bez dodatkowych efektów.

Możliwość dowolnej koloryzacji zyskasz natomiast, zgłaszając się do specjalisty.

W naszym salonie pracują wyłącznie wykwalifikowane osoby. Klientkom oferujemy więc kompleksowe usługi oraz pomoc w trakcie wyboru wymarzonej fryzury. Doradzamy, biorąc pod uwagę potrzeby danej osoby i jej typ urody. Niezależnie od tego, czy mowa o zwykłym strzyżeniu, czy o koloryzacji włosów

– podkreśla właścicielka Centrum Pięknego Ciała i Fryzur.

Pamiętaj, że ewentualne refleksy czy bardziej skomplikowane metody koloryzacji wymagają pomocy specjalisty. Zależy Ci na efekcie wow? Weź to pod uwagę!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy