Metody finansowania zakupu ultrasonografów przez placówki medyczne

Ultrasonografy są niezbędnym elementem wyposażenia wielu placówek medycznych. Nie da się jednak ukryć, że nowoczesne urządzenia kosztują. Dlatego nic dziwnego, że gabinety lekarskie, przychodnie i szpitale szukają atrakcyjnych metod finansowania, które pozwolą na korzystanie z aparatów, a jednocześnie nie naruszą poważnie budżetu placówki. Przedstawiamy różne możliwości finansowania sprzętu USG.
Pożyczka na zakup sprzętu medycznego
Jednym z najpopularniejszych sposobów umożliwiających zakup drogiego sprzętu medycznego jest pożyczka. Decyzja kredytowa jest zazwyczaj maksymalnie uproszczona, a kwota finansowania to nawet kilkaset tysięcy złotych, co pozwala na wyposażenie placówki medycznej w nowoczesne i zaawansowane aparaty ultrasonograficzne. Dzięki temu prywatne gabinety lekarskie, przychodnie i szpitale mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów początkowych. Jednocześnie mogą zwiększać swoje przychody, ponieważ wysokiej klasy sprzęt zapewnia lepszą diagnostykę – co jest jednym z powodów, dla którego pacjenci wybierają tę, a nie inną placówkę medyczną.
Dodatkowo warunki finansowania bardzo często można dopasować do własnych potrzeb, np. poprzez wybór okresu kredytowania – a dzięki rozłożeniu płatności na wiele rat, ich wysokość może być tak niska, że niemal nieodczuwalna w comiesięcznych rozliczeniach. Zazwyczaj nie jest również wymagana wpłata własna, dlatego jest to rozwiązanie dla placówek, które nie mają wystarczających środków na zakup sprzętu.
Finansowanie zakupu ultrasonografu poprzez leasing
Kolejną, atrakcyjną formą finansowania sprzętu medycznego, którą oferuje GEMED – dystrybutor aparatów USG marki SAMSUNG jest leasing. Pozwala on na niewielkie obciążenie budżetu placówki, optymalizację obciążeń podatkowych, a jednocześnie daje możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu do USG. Podobnie jak pożyczka umożliwia sfinansowanie zarówno nowych, jak i używanych ultrasonografów.
Warto jednak wiedzieć, że w polskim prawie wyróżnia się dwa rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy. Różnią się przede wszystkim kosztami początkowymi oraz wysokością kosztów stałych. W przypadku leasingu operacyjnego niższe są koszty początkowe, jednak wyższy jest należny podatek VAT. Leasing finansowy oferuje natomiast niższe koszty stałe, przy jednoczesnej wyższej jednorazowej opłacie. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw lub skonsultować się z doradcą kredytowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Płaza Dent Bogdan Płaza
Lekarskie, stomatologiczne gabinety - wyposażenie woj. mazowieckie01-231 Warszawa, Płocka 17 paw.17
-
Wiśniewski Mirosław Działalność ambulansów wyjazdowych
Medyczny, rehabilitacyjny sprzęt woj. lubuskie66-400 Gorzów Wielkopolski, Widok 3 lok. 1
-
Knack Clinic Chirurgia plastyczna Michał Knakiewicz
Lekarze - chirurgia plastyczna woj. dolnośląskie50-349 Wrocław, Sienkiewicza 33A