Artykuł sponsorowany

Medale pamiątkowe - jak wybrać najlepsze?

Medale pamiątkowe - jak wybrać najlepsze?

Istnieje wiele okazji, z których możemy obdarować kogoś pamiątkowym medalem.

Rocznice, jubileusze, konkursy czy plebiscyty to tylko niektóre z nich. Obecnie na rynku działa wiele firm, które zajmują się produkcją takich oznaczeń. Warto wybrać najlepszą z nich. Podpowiadamy więc na co zwracać uwagę poszukując dobrego producenta medali i pinsów.

Wysoka jakość materiałów

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na estetykę medalu pamiątkowego jest to, z jakiego materiału został wykonany. Obecnie stosuje się różnego rodzaju metale, jednakże najbardziej efektownie prezentują się te, które wykonane są z mosiądzu oraz miedzi. Są to bowiem bardzo plastyczne metale, dzięki którym możliwe jest wykonanie najmniejszych nawet detali. Medale, które wykonuje się z mosiądzu posiadają piękny, złoty kolor. W przypadku metali z miedzi otrzymujemy odznaczenie utrzymane w eleganckim kolorze brązu. Istnieje również możliwość wykonania medali w kolorze srebrnym. W takim przypadku producenci wykorzystują trwałą powłokę galwaniczną.

Indywidualny projekt

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest to, czy producent oferuje nam możliwość zamówienia wykonania indywidualnego projektu medalu. Część firm wykorzystuje jedynie gotowe wzory, przez co medale, które zamawiamy nie wyróżniają się indywidualnym wzornictwem, bywają powtarzalne. Medal wykonany specjalnie dla nas z całą pewnością będzie znacznie bardziej unikalny. 

Precyzyjna technika produkcji

Poszukując producenta medali pamiątkowych warto również sprawdzić, jaką metodą produkcji są one wykonywane. Najlepsze efekty daje wykorzystanie specjalnych matryc - płaskich lub plastycznych. Pozwala to na wykonanie dokładnego wzoru, w którym może znaleźć się wiele drobnych szczegółów i detali.

Ręczne malowanie

Jeśli zależy nam na tym, by medal był naprawdę wyjątkowy a przy tym prezentował się doskonale możemy zdecydować się na jego kolorową wersję, która prezentuje się oryginalnie i niecodziennie. Dobrzy producenci medali pamiątkowych mają takie oznaczenia w swojej ofercie.
Po czym poznać, że medal będzie prezentował się doskonale przez długi czas? Przede wszystkim powinien zostać pomalowany z wykorzystaniem emalii akrylowych. Charakteryzują się one wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu medale prezentują się doskonale przez długi czas. Co więcej, kolory tego rodzaju farb są intensywne i żywe.
Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest to w jaki sposób malowane są medale. Najpiękniej prezentują się te, które pomalowano ręcznie. Możliwa jest wtedy dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół odznaczenia.

Podsumowując, jeśli zamierzamy zamówić medale pamiątkowe warto stawiać na sprawdzonych producentów, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie oraz niezbędny do precyzyjnego wykonania medalu sprzęt. Jedną z firm, która jest nam w stanie to zapewnić jest https://polmet.com.pl/. To doświadczony producent, który ma na swoim koncie wiele udanych realizacji. Firma oferuje medale wykonane z dbałością o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Jednocześnie zapewnia również bardzo konkurencyjne, niskie ceny. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy