Artykuł sponsorowany

Materace do łóżka polecane dla dzieci

Materace do łóżka polecane dla dzieci

Dziecko zdecydowaną większość czasu spędza w łóżeczku, a sen to bardzo ważny czynnik wpływający na jego rozwój. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o jego wygodę, którą gwarantuje przede wszystkim odpowiednio dobrany materac. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie materace są polecane do łóżeczka dziecięcego.

Czym się powinien charakteryzować materac dla dziecka?

Najważniejszą kwestią przy wyborze materaca do łóżeczka dziecięcego jest bezpieczeństwo - wyjaśnia sprzedawca materaców z firmy MK Foam. Powinien on posiadać niezbędne certyfikaty, w tym unijny atest EKO1, który oznacza, że produkt wykonany z pianki wysokoelastycznej może być stosowany w materacach dla niemowląt. Z tego powodu powinno się unikać kupowania najtańszych produktów albo też używania materaców dodawanych często gratis do łóżeczek, ponieważ na ogół powstały one z materiałów niewiadomego pochodzenia.

Oprócz tego niezwykle istotne jest, aby materac dziecięcy zapewniał dobre podarcie dla ciała. Materac dla niemowlaka musi pozwalać na swobodne przekręcanie się oraz podnoszenie główki, jednocześnie jednak dziecko nie może się w niego zapadać. Z tego powodu na ogół polecane są materace o średniej twardości. Nie bez znaczenie jest także wysoki stopień higieny i łatwość utrzymania czystości. W wielu przypadkach liczą się także właściwości antyalergiczne.

Rodzaje materaców dziecięcych

Istnieje bardzo duży wybór materaców przeznaczonych dla dzieci. Znajdują się wśród nich materace piankowe, które dzięki zwiększonej sprężystości dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa. Oprócz tego doskonałym wyborem są także materace z lateksu naturalnego Talalay, które gwarantują bardzo dobrą wentylację i cyrkulację, a także cechuje się właściwościami antybakteryjnymi. Istotny jest także rodzaj pokrowca. W materacach dziecięcych umożliwia on pranie, a dodatkowo można wybrać wersję przeznaczoną dla alergików, astmatyków i dzieci uczulonych na roztocza. Można się także spotkać z produktami, których wkład jest zbudowany na ramie ze sklejki obustronnie otoczonej przekładką Air, co zapobiega to zwichnięciu stopy przez dziecko. 

Wybór materaca do łóżeczka dziecięcego to bardzo ważna kwestia, która ma wpływ nie tylko na jego komfort, ale przede wszystkim na zdrowie. Z tego powodu warto zasięgnąć opinii ekspertów, którzy z pewnością pomogą wybrać najlepszy produkt. Wygoda, właściwości antyalergiczne czy łatwość utrzymania czystości to najważniejsze rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy