Artykuł sponsorowany

Lampa do paznokci – UV czy LED? Którą wybrać?

Lampa do paznokci – UV czy LED? Którą wybrać?
Głębia koloru, połysk, a przede wszystkim długotrwały efekt – to jedne z wielu zalet manicure hybrydowego. Tego typu lakiery nieustannie zyskują na popularności i są cenione ze względu na swoją wyjątkową trwałość i odporność na działanie szkodliwych czynników, np. uszkodzeń mechanicznych czy detergentów. Manicure hybrydowy można wykonać zarówno w salonie, jak i w domu, pod warunkiem, że ma się odpowiedni sprzęt, w tym lampę do utwardzania lakieru.

 Lampy UV do paznokci

Lampy wykorzystujące promieniowanie ultrafioletowe, które jest niewidoczne i bezpieczne dla człowieka, to tradycyjne rozwiązanie w dziedzinie kosmetologii. Tego typu oświetlenie wykorzystywane jest do utwardzania nie tylko lakierów hybrydowych, ale także paznokci żelowych i akrylowych. Do zalet lamp UV należą liczne udogodnienia, takie jak np. timer czy detektory ruchu automatycznie uruchamiające urządzenie. Lampy UV są dzisiaj niedrogie i powszechnie dostępne, jednak coraz częściej zastępuje się je nowocześniejszymi technologiami. Dlaczego? Główną wadą tego typu lamp jest fakt, iż instalowane w nich świetlówki często ulegają przepaleniu, co wiąże się z koniecznością ich wymiany. Nie jest to zatem rozwiązanie energooszczędne.

Lampy LED do paznokci

Technologia LED zawojowała współczesny rynek i obecnie korzysta z niej coraz więcej branż, w tym również kosmetologia. Lampy LED do paznokci łączą w sobie wysoką skuteczność z energooszczędnością. Podstawową zaletą tej technologii jest wyjątkowo długa żywotność diod LED, których – w przeciwieństwie do świetlówek UV – nie trzeba wymieniać. Ponadto tego rodzaju lampy pobierają znacznie mniejszą ilość energii. Jest to zatem rozwiązanie ekonomiczne, chętnie wykorzystywane do utwardzania lakierów hybrydowych. Lampy LED mogą przy tym pracować w różnych przedziałach mocy i czasu, a dodatkowo wyposażone są w udogodnienia, takie jak detektory ruchu czy wentylatory, zwiększające komfort wykonywania manicure hybrydowego.

Nowoczesna alternatywa

Alternatywą dla tradycyjnych urządzeń UV oraz oświetlenia LED są nowoczesne lampy łączące w sobie obydwie technologie. Mowa tu o lampach LED UV, które dostępne są w ofertach renomowanych sklepów  z artykułami kosmetycznymi, takich jak SEOL COSMETICS. Innowacyjne połączenie technologii LED ze światłem UV to skuteczny sposób na efektywne utwardzanie żeli oraz lakierów hybrydowych w krótkim czasie. Do zalet tego typu rozwiązania należy komfort wykonywania manicure, oszczędność czasu oraz energii – świetlówki w lampach LED UV wyróżnia stosunkowo długa żywotność. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera tę technologię utwardzania lakierów do paznokci.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy