Artykuł sponsorowany

Kuchnia klasyczna na wymiar. Meble o ponadczasowym szyku, idealnie wpasowane w przestrzeń

Kuchnia klasyczna na wymiar. Meble o ponadczasowym szyku, idealnie wpasowane w przestrzeń

Kuchnia jest pomieszczeniem, które charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i często trudno dobrać do niej odpowiednie meble. Jest to przestrzeń zarówno socjalna, jak i użytkowa, w której spędza się wspólny czas przy posiłkach. Dlatego też, jej wykończenie powinno być nie tylko przyjazne dla oka, ale też sprawnie rozplanowane. Dobrym rozwiązaniem jest zatem zamówienie mebli na wymiar, dzięki czemu kuchnia zyska wysoki komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę zamawiając meble kuchenne na wymiar?

Zamówienie kuchni na wymiar ma nieograniczone możliwości w kwestii wyboru kolorów oraz materiałów wykorzystanych do jej wykonania. Wśród tworzyw wybieranych do produkcji mebli zdecydowanym liderem jest drewno oraz tworzywa sztuczne. Duży wpływ na ich rodzaj ma niewątpliwie budżet oraz osobiste preferencje klienta. Meble wykonane z drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji za pomocą właściwie dobranych do tego celu preparatów. Sprawdzają się w eleganckich i klasycznych aranżacjach wnętrz. Meble z tworzywa sztucznego natomiast dają więcej możliwości w wyborze koloru oraz kształtu, a ponadto są odporniejsze na wilgoć.

Istotnym elementem kuchennych zabudowań są blaty, ponieważ odgrywają wiele ról i są najczęściej użytkowane przez mieszkańców. Ważne jest, aby wybrać wytrzymały na działanie różnych czynników materiał, który będzie służył przez lata. Wyróżnia się zatem blaty:

  • kamienne,
  • marmurowe,
  • granitowe,
  • wykonane z tworzywa sztucznego.

Decydując się na zamówienie kuchni na wymiar, należy także pamiętać, że taki rodzaj zabudowania daje także możliwość wyboru wysokości mebli, wielkości blatów oraz przestrzeni przeznaczonej na stół i krzesła.

Jaki wariant stylistyczny kuchni na wymiar wybrać?

Etap planowania nowej kuchni zawiera między innymi wybór jej stylu. Jedną z najczęściej polecanych przez projektantów aranżacji jest styl klasyczny. Ważne, aby wszystkie elementy pomieszczenia współgrały ze sobą i tworzyły jedną całość. Styl klasyczny charakteryzuje się ponadczasowością, dlatego nigdy nie wychodzi z mody. Obecnie stawia się na subtelne wnętrza z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Kuchnie klasyczne powinny być zaaranżowane w naturalnej kolorystyce, dzięki czemu zostanie stworzone przytulne wnętrze idealne do wspólnego spędzania czasu z rodziną – doradza projektant z firmy MHM z Wrocławia. 

Pomimo pojawienia się nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, style tradycyjne nie straciły swojego ogromnego zainteresowania. Meble klasyczne praktycznie zawsze dobrze się prezentują, niezależnie od tego czy wypełniają większą czy mniejszą przestrzeń. Obecnie kuchnie tradycyjne zyskują coraz więcej elegancji i funkcjonalności. Stają się również żywsze i subtelniejsze.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy