Artykuł sponsorowany

Kryteria wyboru paneli ogrodzeniowych

Kryteria wyboru paneli ogrodzeniowych
Zamontowanie paneli ogrodzeniowych to tani, trwały oraz nieskomplikowany sposób ogrodzenia naszej posesji. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach, dlatego łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Proste w montażu, są chętnie wybierane zarówno przez właścicieli dużych posiadłości oraz ogródków działkowych, jak i przedsiębiorstw. Jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze? Wytrzymała budowa, nowoczesność, uniwersalność to główne cechy, z powodu których panele ogrodzeniowe stały się ostatnio jednym z najchętniej wybieranych rodzajów ogrodzenia. Duże zróżnicowanie średnicy profilu, od najgrubszego, czyli najbardziej wytrzymałego, po cieńsze, sprawia, że możemy dopasować panel ogrodzeniowy do swoich potrzeb. Przyjrzyjmy się zatem, czym kierować się przy ich zakupie. Bogactwo wzorów, modeli i kolorów, a także różnorodność możliwości aranżacji może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jak wybierać mądrze?

Projekt w dobrej cenie

Zanim przystąpimy do zakupu paneli ogrodzeniowych, odpowiedzmy sobie na pytanie, jak duży obszar ogrodzenie ma ochraniać i jaki jest charakter obiektu, posadowionego na grodzonej posesji. Zwróćmy zatem uwagę na parametry techniczne oraz technologię produkcji paneli ogrodzeniowych, sposób ich montażu, a także stopień zabezpieczenia przed korozją. Czynniki te bowiem wpływają na trwałość paneli, ich solidność, estetykę oraz dopasowanie do otoczenia. Cena, chociaż jest istotnym kryterium, nie powinna być najważniejsza. Bardzo często bowiem zakup wyjątkowo tanich paneli ogrodzeniowych łączy się z ich niską jakością, za którą idzie z kolei konieczność częstych napraw oraz konserwacji, czyli droższa eksploatacja. Nie warto oszczędzać na panelach; jest to bowiem zakup na lata. Szukając paneli ogrodzeniowych, warto zapoznać się z ofertą sklepu Rolmasz, proponującego swoim klientom również różnego rodzaju narzędzia ogrodowe.

Odporność na korozję

Ponieważ panele ogrodzeniowe są nieustannie narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz, śnieg, deszcz, czy promienie UV, szczególnie ważna jest ich antykorozyjność. Wybierajmy zatem te ocynkowane lub, posiadające dodatkowe walory estetyczne, lakierowane proszkowo. Taki system konserwacji oraz zabezpieczenia zapewni długą żywotność paneli.

Producent

Wybierając panele ogrodzeniowe, zwróćmy także uwagę na ich producenta. Liczy się jego doświadczenie, renoma, a także długość gwarancji, której udziela on na swój wyrób. Im  dłuższa, tym lepsza; powinna obejmować zakres minimum 3 lat. Najlepsi producenci proponują wysokiej klasy panele ogrodzeniowe, zabezpieczone antykorozyjne, potwierdzając je nawet 5 letnią gwarancją.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy