Artykuł sponsorowany

Kryteria wyboru glanów

Kryteria wyboru glanów
Glany to obuwie praktyczne, ale i efektowne. Dzięki płaskiej, specjalnie wyprofilowanej podeszwie zapewniają stabilność i dobrze radzą sobie na każdym podłożu i w każdych warunkach atmosferycznych. Do tego są charakterystyczne i efektownie się prezentują, stanowiąc ciekawy dodatek do stylizacji zarówno męskich, damskich, jak i dziecięcych. Jak wybrać glany, aby były wygodne i dobrze wyglądały?

Wysokość glanów

Wysokość glanów to poza rozmiarem jedno z najważniejszych kryteriów decydujących o wyborze tego rodzaju obuwia. Ma istotne znaczenie zarówno dla wygody, funkcjonalności, jak również dla wyglądu obuwia. Pod tym względem glany można podzielić na krótkie, mające np. 4 czy 6 dziurek, jak i długie, mogące mieć 15, a nawet więcej otworów na sznurowadła. Wybór odpowiedniej długości zależy od indywidualnych preferencji użytkowników oraz przeznaczenia butów. Jeśli zależy nam na bardziej eleganckich stylizacjach, warto zdecydować się na krótsze glany, które bez problemu dopasujemy nawet do garnituru i łatwo ukryjemy pod nogawką spodni. Mniejsza ilość dziurek idealnie nadaje się także na cieplejsze dni. Z kolei dłuższe glany są bardziej efektowne, dlatego często eksponuje się je np. w zestawieniu z krótką sukienką czy spodenkami. Buty z większą ilością dziurek sprawdzą się w trudnych warunkach, dobrze ochronią nie tylko stopę, ale i kostkę, a nawet całą łydkę. Wielbiciele glanów często decydują się na zakup dwóch różnych modeli.

Kolor butów

Dawno minęły już czasy, kiedy glany kojarzone były wyłącznie z kolorem czarnym. Chociaż jest to charakterystyczna barwa dla tego rodzaju butów i wciąż najbardziej popularna, to dzisiaj na rynku znajdziemy zdecydowanie więcej opcji. Renomowane sklepy z glanami, takie jak np. sklep oferujący glany STEEL, oferują buty w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy może wybrać swój ulubiony model, dopasowując go do swoich preferencji i osobowości. Najbardziej zróżnicowane pod tym względem są glany dziecięce. Również damskie glany mają różne odcienie i wzory. Obecnie także panowie mogą wybierać spośród rozmaitych wersji kolorystycznych.

Co jeszcze?

Jakie inne kryteria są ważne przy wyborze glanów? Nie bez znaczenia jest tu marka. Warto wybierać glany od sprawdzonych producentów, posiadających wieloletnie doświadczenie w produkcji tego rodzaju butów. Marka butów związana jest z kolejnym czynnikiem istotnym przy wyborze glanów, a mianowicie ich jakości. Ważny jest tu przede wszystkim materiał – zwróćmy uwagę, czy wybrane obuwie wykonane jest ze skóry, a nie tworzywa sztucznego. Naturalny materiał zapewnia lepszą wentylację i komfort użytkowania butów. Oryginalne glany powinny również posiadać czubek wykonany z blachy. Tak dobrane buty będą dobrze pełniły swoją funkcję, zachowają trwałość i efektowny wygląd przez długie lata.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy