Artykuł sponsorowany

Koszt wynajmu HDS. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Koszt wynajmu HDS. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Należy przypuszczać, a właściwie można mieć nawet pewność, że jeżeli ktoś wynajmuje dźwig typu HDS, to wie co to za maszyna i do czego służy. Wyjaśnijmy jednak tym, którzy na co dzień nie mają nic do czynienia z jakimikolwiek dźwigami, o czym tutaj dzisiaj piszemy. Otóż akronim HDS oznacza hydrauliczne dźwigi samochodowe. Są to po prostu samochody ciężarowe lub dostawcze z zamontowanym na nich żurawiem, który umożliwia kierowcy samodzielny rozładunek lub załadunek swojego pojazdu bez potrzeby angażowania do tego innych dźwigów.

Od czego zależą ceny wynajmu dźwigów?

Przed przejściem do właściwego tematu naszego artykułu, warto powiedzieć kilka uwag na temat cennika pracy dźwigów w ogólnym zarysie, bo to da nam jakiś punkt odniesienia w stosunku do kosztów wynajmu samego pojazdu typu HDS.

Wymieńmy więc najpierw te czynniki, które mogą mieć wpływ na koszt wynajmu dowolnego dźwigu. Najważniejsze z nich to:

  • klasa i rodzaj dźwigu oraz jego parametry i techniczne możliwości, w tym wielkość udźwigu,
  • okres, na który dźwig zostanie wynajęty,
  • miejsce wynajmu dźwigu, czyli odległość dojazdu pojazdu z bazy do miejsca wykonania zadania,
  • stopień skomplikowania zadania,
  • wartość przemieszczanego ładunku.

Trzy pierwsze punkty chyba nie wymagają dokładniejszego omówienia, bo tu mamy do czynienia z rzeczami oczywistymi. Powiedzmy więcej o dwóch pozostałych. Tam, gdzie zadanie jest bardzo trudne, wymagające ogromnej precyzji i zastosowania nietypowych metod pracy, tam należy liczyć się z większym kosztem. Podobnie jest z przemieszczaniem ładunków o bardzo dużej wartości, gdzie należy liczyć się z kosztami dodatkowych ubezpieczeń.

To, jaki powyższe czynniki mogą mieć wpływ na wynajem pojazdów typu HDS wyjaśniali nam pracownicy firmy Usługi Dźwigowe Piotr Rybacki z miejscowości Miłomłyn.

Wynajem HDS

Wiemy zatem, że przy użyciu pojazdu HDS można przewieźć ładunek bez konieczności korzystania z pomocy innego urządzenia załadowczego. Istnieje wiele odmian pojazdów typu HDS, a możliwości przeładunkowe ich żurawi zazwyczaj wynoszą od kilkuset kilogramów do kilku ton, przy zasięgu ramienia roboczego rzędu kilkunastu metrów. Oczywiście przewożony takim pojazdem ładunek może być znacznie większy niż nominalny udźwig samego żurawia. Ile zatem może kosztować wynajęcie pojazdu typu HDS? Jak zwykle ostateczna cena takiego wynajmu będzie ustalona między umawiającymi się stronami i będzie ona między innymi pochodną wskazanych w poprzednim akapicie czynników. Niemniej można tutaj wskazać na dwa konkretne wskaźniki generujące taką cenę: to cena za kilometr dojazdu oraz koszt robocizny. Trzeba jednak powiedzieć, że i one bywają różne w zależności od miejsca lub regionu wykonywania usługi i w miastach są zazwyczaj znacznie większe niż na prowincji. Można jednak przyjąć z dużą dozą pewności, że w kraju średnia cena za kilometr dojazdu pojazdu HDS oscyluje w granicach 3,5 -4 zł za kilometr natomiast średnia cena roboczogodziny wynosi około 120 zł.

Transport towarów przy użyciu pojazdów HDS to niewątpliwie bardzo wygodna opcja, po którą szczególnie chętnie sięgają firmy budowlane.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy