Artykuł sponsorowany

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy
Skóra twarzy jest szczególnie delikatna, a przy tym stale wystawiona na działanie szkodliwych czynników z otoczenia oraz – w przypadku pań – nie zawsze dobroczynny wpływ kosmetyków kolorowych. Dlatego kluczem do zdrowej i pięknej cery jest codzienna pielęgnacja. Jakie kosmetyki pomogą w utrzymaniu zadbanej skóry twarzy na co dzień? Oto preparaty, których nie powinno zabraknąć w twojej toaletce.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie twarzy stanowi podstawę pielęgnacji i pierwszy etap wszelkich zabiegów. Niezależnie od tego, czy zaczynasz dzień, czy kończysz, a może przygotowujesz skórę pod makijaż, nie obejdzie się bez dokładnego i delikatnego oczyszczania twarzy. Podczas oczyszczania usuwamy zabrudzenia, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia, a także pozostałości makijażu. Celem oczyszczania skóry jest także usunięcie obumarłych komórek naskórka, które mogłyby zatykać pory, przyczyniając się do powstawania wyprysków i poszarzałego odcienia cery. Prawidłowo wykonane oczyszczanie skóry sprawia, że staje się ona promienna i niemal możemy poczuć, jak oddycha. Tak przygotowana twarz lepiej wchłonie preparaty nawilżające i odżywcze. Do codziennego oczyszczania doskonale sprawdzają się delikatne olejki, płyny micelarne, mleczka i pianki. Przykładem preparatu, który łagodnie oczyści, ukoi skórę i przygotuje ją do dalszych zabiegów, jest pianka botaniczna do mycia twarzy od firmy Nacomi, która specjalizuje się w kosmetykach naturalnych i wegańskich – wyjątkowo przyjaznych nawet wrażliwej skórze. Aby usunąć złuszczony naskórek i przyspieszyć jego regenerację, warto co kilka dni wykonać peeling twarzy. W zależności od cery można stosować preparaty złuszczające z ziarnami o różnej grubości albo peelingi chemiczne, które nie wywołują podrażnień związanych z tarciem. Dla zwolenniczek naturalnej pielęgnacji najlepszym wyborem są glinki. Po utworzeniu z nich papki uzyskuje się wyjątkowo skuteczny kosmetyk, który można wzbogacić odpowiednio do swoich potrzeb, dodając np. olejki lub hydrolaty. Wszystko, co potrzebne do stworzenia własnego naturalnego kosmetyku, można znaleźć w Seol Cosmetics.

 Nawilżanie i pielęgnacja skóry twarzy

Po oczyszczeniu skórę należy stoniozwać, aby przywrócić jej właściwe pH, a następnie nawilżyć i odżywić, dzięki czemu – przy regularnej pielęgnacji – na długo zachowa dobrą kondycję. Warto pamiętać o nawilżaniu po każdym umyciu twarzy, bo woda wysusza cienką skórę. Na co dzień najlepiej sprawdzają się kremy – nawilżają i stanowią doskonałą bazę pod makijaż. Wyjątkowo skutecznym składnikiem preparatów nawilżających jest śluz ślimaka. Można skorzystać z jego wyjątkowych właściwości, używając kremu Elicina Classic. Wzbogaci on cerę o kolagen, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Co kilka dni warto nałożyć maseczkę nawilżającą. Maseczki są dostępne w kremach, a także w wygodnych płatach. Sesja z maseczką to nie tylko lepsza kondycja skóry, ale też kwadrans relaksu dla ciebie!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy