Artykuł sponsorowany

Konsultacje online. Jak powinniśmy się do nich przygotować

Konsultacje online. Jak powinniśmy się do nich przygotować

Konsultacje online to narzędzie, którym my Polacy władamy coraz lepiej i chętniej. Możliwość konsultacji z każdego miejsca na ziemi jest wygodą, a możliwości, takie jak e-Recepta, e-Skierowanie, czy e-Zwolnienie w kilka minut, zachęca na postawienie na regularne konsultacje online.

Konsultacje online - A, B, C platformy medycznej

Korzystając z platformy medycznej przed pacjentem otwierają się drzwi do najlepszych specjalistów w kraju. Ponad 500 lekarzy jest gotowych rozpocząć konsultacje online, które mogą odbyć się w trzech formach, jako:

  • wideorozmowa za pomocą kamerki internetowej,

  • konwersacja za pomocą wirtualnego czatu na stronie,

  • rozmowa telefoniczna.

Platforma, umożliwiając wiele form konsultacji, pomaga pacjentom dopasować swoje możliwości i wymagania tak, aby móc skonsultować się z lekarzem w jak najwygodniejszy sposób.

Na stronie można znaleźć lekarza każdej specjalizacji, dodatkowo każdy lekarz udostępnia swój kalendarz, w którym widnieją daty i godziny, w których mogą zostać przeprowadzone konsultacje online. Jednocześnie przy każdej wizytówce lekarza są opinie, które wystawiają pacjenci po konsultacji, dzięki tym opiniom można sobie pomóc w wyborze odpowiedniego dla nas lekarza.

Przed wizytą warto pochylić się nad swoim problemem, z którym chcemy się podzielić z lekarzem. Warto spisać na kartkę wszystkie swoje dolegliwości, spostrzeżenia, pytania do lekarza, a nawet najświeższe badania, jeśli takowe mamy. Dzięki temu konsultacje online mogą być przeprowadzone sprawniej i dokładniej.

Zalety, których nie da się przeoczyć

Medycyna to ciągły rozwój i działanie na rzecz chorych, którzy potrzebują opieki medycznej. Często z wielu powodów pacjent ma problem z otrzymaniem porady medycznej, ponieważ placówki medyczne są przeciążone bieżącymi obowiązkami i pacjentami, którzy w okresie zimowym zdecydowanie częściej odwiedzają lekarzy.

Korzyści związane z tym, że pacjenci coraz chętniej wybierają konsultacje online są niepodważalne. Więc na co może liczyć pacjent korzystający z usług online?

  • czas - brak konieczności ustawiania się w kolejce pod przychodnią bądź oczekiwania na okienko lekarza, gdy jesteśmy w podbramkowej sytuacji. Konsultacje online przyspieszają oczekiwane spotkanie z lekarzem,

  • wygoda - konsultacje online mogą odbyć się z każdego miejsca na ziemi, ponieważ jednym warunkiem do ich odbycia jest posiadanie sprzętu z dostępem do internetu bądź telefon,

  • ścieżka leczenia jest tak samo sprawna, jak w przypadku leczenia w gabinecie, a tak naprawdę często jest ona dużo szybsza, ponieważ wiele przypadków może zostać zdiagnozowanych poprzez e-Wizytę. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić wizytę w gabinecie bądź dodatkowe badania, czy wizytę u innego specjalisty,

  • leczenie przewlekłe to jeden z najczęstszych powodów, dla których pacjenci wybierają konsultacje online, ponieważ dzięki nim lekarz może zdalnie omówić wyniki, czy zlecić dodatkowe badania. a-Recepta na kontynuację leczenia również zostanie bezproblemowo wystawiona.

Nowa stała w medycynie

Wiele osób nie dawało szans telemedycynie na przetrwanie po pandemii, ponieważ, zanim ona wybuchła, telemedycyna nie cieszyła się tak dużą popularnością.

Jednak aktualnie fakty są inne - Polacy pokochali konsultacje online zobaczyli, ile zalet za sobą one niosą i jak wiele można zyskać, dzięki połączeniu z internetem. Ten rodzaj konsultacji doceniają również lekarze, którzy w wielu miastach zostali odciążeni nadmiarem pacjentów, ponieważ pacjent nie musi szukać specjalisty w swoim mieście i martwić się dojazdami. Nowoczesny pacjent szuka lekarza w całym kraju i samodzielnie dopasowuje terminy i godziny wizyt, a to pomaga na szybsze zdiagnozowanie, wprowadzenie leczenia i dochodzenie do zdrowia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy