Komputer Apple dla developera. Dlaczego to tak kuszące?
Ze względu na stabilność działania i duży wybór narzędzi programistycznych komputery Apple bardzo dobrze sprawdzają się w pracy developerów. Sprzęt tej marki posiada odpowiednie parametry wewnętrzne i zewnętrzne, które zapewniają niezawodne działanie oraz wygodę podczas pisania kodu. Twórcy aplikacji i stron internetowych zgodnie twierdzą, że realizacja projektów na urządzeniach od Apple’a jest przyjemnością.
Wyświetlacz do wielogodzinnej pracy przed komputerem
Komputery Apple zasłynęły swoimi wyświetlaczami Retina, które mają doskonałą rozdzielczość i zapewniają dużą przestrzeń do pracy. Taki ekran można bez problemu podzielić na kilka obszarów roboczych, m.in. listę katalogów i środowisko testowe. Developer spędza przed komputerem kilka lub kilkanaście godzin dziennie, dlatego ekrany Retina w iMacach i MacBookach są dobrym wyborem także z tego względu, że nie powodują nadmiernego obciążenia oczu: wyświetlane na nich obrazy są ostre i wyraźne, więc nie wymagają wysilania wzroku w celu zobaczenia wszystkich szczegółów.
Zalety systemu operacyjnego macOS w programowaniu
W branży wciąż trwają dyskusje na temat tego, który system operacyjny jest lepszy do programowania: Windows czy macOS. Pierwszy z nich oferuje trochę więcej możliwości, jednak tylko urządzenia Apple po poprawnej konfiguracji umożliwiają testowanie programów przeznaczonych na Linuxa i Windowsa.
Według specjalisty ze sklepu UltraUpgrade: System operacyjny Apple’a jest także bardziej stabilny: nie zawiesza się tak często jak Windows, co sprzyja produktywności oraz płynności pracy. Co więcej, na macOS znacznie szybciej i prościej uruchamia się serwer Apache obsługujący PHP, Pythona oraz inne języki programowania.
Narzędzia do programowania od Apple’a
Twórcy systemu operacyjnego macOS przygotowali dla jego użytkowników dostęp do szeregu aplikacji, które są przydatne do pisania kodu i rozwijania oprogramowania. Kompleksowe środowisko programistyczne Xcode oferuje przydatne narzędzia, takie jak:
- zaawansowane symulatory i emulatory;
- kompilatory języków C, C++, Objective C++, Java i Objective C (kody źródłowe mogą być kompilowane w różnych modelach programowania);
- Instruments (zestaw narzędzi do kontroli wydajności oraz obciążenia podzespołów komputera);
- Interface Builder (edytor do tworzenia interfejsu użytkownika).
Na Macach można również korzystać z najpopularniejszego środowiska do pisania kodu i uruchamiania programów, czyli Visual Studio Code, a także zainstalować Docker – znany program do testowania aplikacji oraz pobierania gotowych serwerów lub usług.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana