Artykuł sponsorowany

Kiedy wynajem busa jest bardziej opłacalny od kupna?

Kiedy wynajem busa jest bardziej opłacalny od kupna?

Wynajem busa w wielu sytuacjach może być korzystniejszym rozwiązaniem niż zakup nowego pojazdu. Przeważają względy ekonomiczne — aby wynająć busa, nie jest potrzebny duży kapitał, a tym bardziej zaciąganie kredytu. Co więcej, jest to rozwiązanie idealne dla osób sporadycznie potrzebujących floty do przewozu osób lub ładunków, z którego często korzystają klienci prowadzący firmy.

Wynajem busa – co warto wiedzieć?

Wypożyczalnie najczęściej oferują dwa modele wynajmu. Dzierżawa krótkoterminowa udzielana jest na okres kilku dni, a o długoterminowej mówimy wtedy, gdy korzystamy z busa dłużej niż miesiąc. W przeciwieństwie do leasingu umowa najmu jest zawierana na ściśle określony czas, a dodatkowo ustalany jest limit kilometrów. W razie przekroczenia puli, do rachunku doliczana jest opłata za każdy nadmiarowy kilometr. Jak podkreślają specjaliści z firmy Flota Podlasie, zaletą wynajmu jest brak konieczności wpłaty wkładu własnego, a pobierana jest wyłącznie kaucja w wysokości kilkuset złotych.

Kiedy opłaca się wynajem?

Wynajem busa jest korzystniejszy w sytuacji, gdy auto potrzebne jest przez określony czas. Jest to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają firmy prowadzące działalność sezonową, jak na przykład zbiory owoców i warzyw. Wówczas busy wynajmowane są do przewiezienia pracowników do miejsca pracy. Wynajem długoterminowy korzystny jest dla rozwijających się firm transportowych, które posiadają zbyt małą flotę do obsługi wszystkich zleceń. Z wynajmu krótkoterminowego firmy korzystają zwykle w celu przeprowadzki biura do innego budynku.

Na oferty najmu chętnie decydują się także kliencie indywidualni. Wynajem busa pozwala na odbycie komfortowej, kilkudniowej podróży w większym gronie. Decydujące są względy ekonomiczne, ponieważ koszt transportu rozkłada się po równo na wszystkich podróżujących. Z oferty dzierżawy pojazdów bardzo często korzystają młode pary, aby rozwieść gości weselnych do domu po zakończonej imprezie.

Kupić czy wynająć?

W wielu przypadkach kupno nowego samochodu dostawczego jest nieekonomiczne. Często auto potrzebne jest w sposób doraźny lub jednorazowy. Wówczas najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jest wynajem busa. Jeśli jednak samochód ma służyć do celów zarobkowych i być w stałej eksploatacji, warto zastanowić się nad jego kupnem. W każdym przypadku warto przekalkulować koszty obydwu rozwiązań i wybrać opcję korzystniejszą finansowo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy