Artykuł sponsorowany

Kiedy warto wynająć kontenery socjalne?

Kiedy warto wynająć kontenery socjalne?
Choć większość obiektów mieszkalnych i komercyjnych wciąż jeszcze wznosi się w mokrej technologii murowanej, przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że w przypadku pomieszczeń  tymczasowych lub przeznaczonych do przechowywania rozmaitych towarów, takie rozwiązanie jest całkowicie nieopłacalne. Właśnie dlatego rośnie zainteresowanie lżejszymi konstrukcjami, jak kontenery socjalne czy hale stalowe.
Podczas gdy hale stalowe są doskonałym rozwiązaniem na potrzeby dużych firm logistycznych czy fabryk, kiedy potrzebne są pomieszczenia o mniejszej powierzchni, niezastąpione okazują się kontenery – mówi ekspert z firmy S2M Polska.
Ze względu na szerokie możliwości zagospodarowania, wykończenia i konfiguracji, kontenery można wykorzystywać w charakterze magazynów technicznych, ale także do celów mieszkaniowych.

Wykorzystanie kontenerów socjalnych

Nowoczesne kontenery socjalne budowane są z trwałych i ciepłych materiałów.  W razie potrzeby kontenery można wyposażyć w aneks kuchenny, łazienkę oraz ogrzewanie i klimatyzację. Dzięki temu mogą być wykorzystywane jako lokale mieszkalne, np. dla pracowników sezonowych lub podczas robót budowlanych. Tymczasowe mieszkania w kontenerach socjalnych to również najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób na zapewnienie lokali zastępczych osobom poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej. Najczęściej jednak kontenery wykorzystywane są w charakterze pomieszczań socjalnych, szatni i składów narzędziowych przy rozmaitych pracach budowlanych i terenowych. Dla deweloperów, którzy takich pomieszczeń potrzebują stale, dobrym pomysłem jest zakup kontenera. Również w przedsiębiorstwach i instytucjach działających stacjonarnie, a które potrzebują np. stróżówki, optymalnym rozwiązaniem będzie kupno kontenera socjalnego.

Kiedy wynająć kontener socjalny?

Wynajem kontenera socjalnego to z kolei świetny wybór w sytuacji, gdy realizowana jest jednorazowa inwestycja, a dane pomieszczenie ma służyć wyłącznie przez określony czas, na przykład kilka miesięcy. W takim przypadku wznoszenie osobnego budynku na potrzeby pracowników byłoby nieporozumieniem, a wybór wynajmu kontenera zamiast jego zakupu pozwoli maksymalnie ograniczyć koszty. Przygotowanie tymczasowych lokali w kontenerach jest bardzo szybkie i proste, jednak wybierając wypożyczalnię, zapoznaj się dokładnie z jej ofertą. Upewnij się, że dana firma zapewnia także transport i montaż kontenerów socjalnych, a jeśli to potrzebne, udzieli ci wszelkich informacji i rad niezbędnych do wyboru najlepszych rozwiązań.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy