Artykuł sponsorowany

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe ułatwia funkcjonowanie zarówno osobom, które tylko raz w roku wysyłają zeznanie podatkowe (tzw. PIT roczny), jak również małym i średnim firmom, na których spoczywa obowiązek prowadzenia nierzadko skomplikowanej księgowości. W tym względzie warto skorzystać z usług księgowych związanych m.in. z prowadzeniem Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) oraz kwestiami kadrowo-płacowymi. Kiedy jeszcze może pomóc księgowy?

Usługi księgowe: Zeznanie podatkowe, prowadzenia KPiR, obsługa kadr i płac i inne

Standardowo z usług księgowych korzysta się raz w roku, podczas wypełniania obywatelskiego obowiązku jakim jest zeznanie podatkowe. Warto jednak podkreślić, że PIT za dany rok to nie jedyna kwestia, w której może wspomóc księgowy. Małe i średnie firmy chętnie korzystają z tych usług, gdyż mają obowiązek prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Tego typu księgowanie jest wymagane od firm, które nie przekroczyły rocznego przychodu 2 mln euro. Biuro rachunkowe jest w tej kwestii niezwykle pomocne, gdyż m.in. wykonuje niezbędne rozliczenia firmy, ustala, jaką wysokość podatku dochodowego należy odprowadzić do urzędu skarbowego oraz dostarcza do niego zeznania podatkowe. W przypadku, gdy podatkowa księga przychodów i rozchodów prowadzona jest samodzielnie, alternatywę stanowi nadzór księgowy, który okresowo weryfikuje księgowość i rachunkowość. Biuro rachunkowe jest również pomocne w obsłudze pracowniczej – kadry i płace to również kwestia wymagająca specjalistycznej wiedzy, rzetelności i biegłości w aktualnie obowiązującym prawie. Przepisy potrafią być zawiłe, a błędy i wszelkie nieścisłości mogą skutkować negatywnym wynikiem kontroli skarbowych.

Biuro rachunkowe a obsługa cudzoziemców – dlaczego warto?

Warto również podkreślić, że usługi księgowe świadczone przez biuro rachunkowe będą także idealną pomocą dla cudzoziemców. Dzięki nim osoby z zagranicy, które podejmuje w Polsce pracę zarobkową na legalnych zasadach uzyskają pomoc w procesie rejestracji w celach podatkowych, a także związaną z zakresem opodatkowania. Biuro rachunkowe (np. MBJ Biznes z Poznania) może pomóc w przygotowaniu deklaracji podatkowych oraz umożliwi uniknąć m.in. podwójnego opodatkowania. Oprócz usług księgowych, biura w swojej ofercie uwzględniają także pomoc cudzoziemcom w uzyskaniu zezwolenia na pracę (obcokrajowiec musi posiadać wizę lub pozwolenie na pobyt czasowy), pobyt oraz jeśli jest to konieczne, to również oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy