Artykuł sponsorowany

Kiedy przydają się opakowania tekturowe na zamówienie?

Kiedy przydają się opakowania tekturowe na zamówienie?

Niektóre produkty cechują się nietypowymi wymiarami lub innymi właściwościami, które nie pozwalają na umieszczenie ich w klasycznym opakowaniu tekturowym. Wówczas konieczne jest stworzenie specjalnych kartonów dostosowanych do specyfiki konkretnego towaru. Gdzie znajdują zastosowanie opakowania tekturowe na zamówienie i w jaki sposób zlecić ich wykonanie?

Pudełka kartonowe do produktów nietypowych

Niektóre firmy zajmują się dystrybucją towarów o niestandardowych gabarytach, które nie mieszczą się w klasycznych pudełkach tekturowych dostępnych w stałej ofercie. Wówczas konieczne jest postawienie na egzemplarze projektowane na zamówienie klienta. Zdarza się, że producenci dają możliwość spersonalizowania opakowania również pod względem zastosowanego typu tektury oraz dodania specjalnych warstw ochronnych, które sprawdzają się idealnie w przypadku bardzo delikatnych przedmiotów.

W celu zamówienia spersonalizowanego pudełka tekturowego należy skontaktować się z producentem, a następnie przedstawić oczekiwane wymiary opakowania oraz dodatkowe opcje chroniące zapakowany przedmiot. W ten sposób można stworzyć propozycję, która pozwoli na bezpieczne transportowanie dowolnych obiektów, co ma ogromne znaczenie w przypadku sklepów internetowych i dostawców.

Opakowania na zamówienie z nadrukami

W wielu przypadkach firmy decydują się na stworzenie opakowań z nadrukami przedstawiającymi logo przedsiębiorstwa lub powiązane z nim hasła. Jest to swego rodzaju zabieg reklamowy stosowany zarówno na pudełkach klapowych, jak i fasonowych. Wszystko zależy wyłącznie od wymiarów przedmiotów, które sprzedaje konkretna firma.

Tekturowe opakowania z nadrukami znajdują swoje zastosowanie w niemal każdej branży. Coraz więcej firm decyduje się na spersonalizowanie takich produktów. Jest to stosunkowo tani, a zarazem bardzo skuteczny zabieg marketingowy – mówi specjalista z firmy Cross Pack.

Personalizacja tektury użytej do produkcji pudełka

Opakowania tekturowe na zamówienie mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – podczas zlecania ich projektu często można wybrać rodzaj tektury użyty do stworzenia gotowego pudełka. Wyróżnia się materiały wielowarstwowe, tekturę ciężką oraz mieszanki, które zawierają elementy drewna, płyty OSB lub sklejki. Pudełka stworzone z wykorzystaniem tego ostatniego wariantu są niezwykle wytrzymałe, a zarazem stosunkowo lekkie. Z tego powodu sprawdzają się one doskonale w wielu branżach, od przewozu mebli, aż po transport sprzętów wymagających zachowania szczególnej ostrożności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy