Artykuł sponsorowany

Kabina prysznicowa walk-in czy z brodzikiem?

Kabina prysznicowa walk-in czy z brodzikiem?

Personalizujemy wnętrza z myślą o tym, aby jak najlepiej odpowiadały naszym potrzebom i upodobaniom. Nie inaczej jest z łazienką – prywatną, intymną przestrzenią, w której zmywamy z siebie stres po długim dniu w pracy, a rankiem resztki snu. Wybrane sanitariaty powinny z jednej strony pasować do poczucia estetyki domowników, z drugiej zapewniać należyty komfort. Oto kilka porad, które pomogą w doborze właściwej kabiny prysznicowej.

Wanny coraz częściej wypierane są przez natryski lub rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność obu sanitariatów. Dzieje się tak z prostej przyczyny: korzystanie z pryszniców jest zwyczajnie wygodniejsze. W biegu codziennego życia niezwykle trudno jest znaleźć czas na długą, odprężającą kąpiel – o wiele prościej jest „wskoczyć” pod natrysk i szybko się odświeżyć. Jeżeli pojawi się ochota na relaks, zawsze można przedłużyć prysznic i rozmasować mięśnie pod ciśnieniem wody. Przy kupnie odpowiedniej kabiny pojawia się tylko jedna wątpliwość: lepiej wybrać zestaw z brodzikiem czy system walk-in?

Co przemawia na korzyść kabin prysznicowych typu walk-in? 

Osoby z trudnościami w poruszaniu się (np. niepełnosprawne lub starsze) z pewnością docenią rozwiązania pozbawione dodatkowych podwyższeń i dużych listew progowych. Sanitariat pozbawiony brodzika umożliwia komfortowe wejście dla człowieka na wózku inwalidzkim, posługującego się kulami ortopedycznymi lub niebędącego w pełni sił fizycznych. Wewnątrz kabiny prysznicowej walk-in można dodatkowo zainstalować krzesełko, sama jest także prosta w montażu i zawiera niewiele elementów.

Zalety kabin prysznicowych z brodzikiem 

W brodziku dużo łatwiej myje się zwierzaki i dzieci, pozwala również prać ręcznie. Głębsze modele dają możliwość zanurzenia stóp w spływającej wodzie, gdzie mogą się rozluźnić i odpocząć. Istnieją również niemal zupełnie płaskie wersje, które nie będą przeszkadzać osobom o lekkich trudnościach z poruszaniem się – można je zaobserwować np. w ofercie firmy Piękne Wnętrze z Wrocławia. Niewielkie podwyższenie sprawia, że kabina prysznicowa wyróżnia się na tle łazienki, a jednocześnie nie obniża wygody korzystania z urządzenia.

Kabina prysznicowa z brodzikiem vs wersja walk-in 

Zarówno opcja z brodzikiem, jak i typu walk-in cieszą się rosnącą popularnością, której źródło tkwi w zaletach każdego z omówionych rozwiązań. Kabiny prysznicowe najlepiej jest jednak dobrać według własnych preferencji oraz potrzeb wszystkich domowników. Obie wersje mogą prezentować się niezwykle efektownie, jeżeli postawi się na odpowiedniego producenta oraz projektanta.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy