Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety szkła hartowanego?

Jakie są zalety szkła hartowanego?

Współcześnie niemal każdy korzysta z telefonu komórkowego. To urządzenie mobilne powala na wykonywanie rozmaitych operacji – od telefonowania do znajomych, przez robienie zdjęć, po płacenie za zakupy internetowe. W związku z tym trzeba je odpowiednio zabezpieczać, a dobrym sposobem na to jest wyposażenie go w szkło hartowane. W jakim dokładnie celu przyklejana jest taka powłoka do telefonu i co to nam realnie daje?

Szkło hartowane jako idealne zabezpieczenie dla telefonu

Aktualnie trudno sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego. Dla wielu osób urządzenie to zastępuje komputer, bo przy jego pomocy można zrobić wszystko to, czego im trzeba. Dlatego właśnie telefony muszą być odpowiednio zabezpieczane przed ewentualnym uszkodzeniem. Ich zepsucie się może się okazać fatalne w skutkach. Jest tak między innymi wtedy, kiedy są na nich przechowywane ważne informacje, na przykład związane z prowadzonym biznesem – mówi przedstawiciel sklepu sprzedającego ochrony na telefon MójWorld.

Co dokładnie daje naklejenie na telefon szkła hartowanego? Wiele korzyści, a główną z nich jest zwiększenie odporności ekranu na uszkodzenia mechaniczne. Chyba każdego spotkała kiedyś sytuacja, w której jego telefon przez przypadek upadł na podłogę. Takie zdarzenie nie należy do najprzyjemniejszych. Perspektywa utraty telefonu na skutek jego zepsucia naprawdę niepokoi. Nasze urządzenia mobilne kosztują nierzadko setki złotych, a kiedy nawet tysiące. Jeszcze trudniejsza do zaakceptowania byłaby utrata wszystkich zdjęć, numerów telefonów i ważnych dokumentów, które przechowujemy w swoim prywatnym folderze.

A więc szkło hartowane chroni nasz telefon, a właściwie jego ekran przed powstaniem na nim pęknięć i obić. Poza tym decydując się na jego przyklejenie do swojego urządzenia mobilnego, możemy być spokojni o to, że nie powstaną na nim zarysowania. Problem ten nie dotyczy raczej osób, które wkładają telefony do w pełni zabudowanych etui, natomiast ci, którzy stawiają na tzw. plecy, czyli etui zasłaniające jedynie tył urządzenia, mogą się spodziewać niedużych wad na swoich ekranach. Noszenie telefonu w torebce, a nawet w kieszeni, może spowodować powstanie na nim rys – by tego uniknąć, wystarczy zainwestować w odpowiedniej jakości szkło hartowane.

Szkło hartowane chroni też telefon przed zabrudzeniami. Jest to ważne na przykład u tych osób, które mają dzieci. Nasze maluchy kochają malować po ścianach, meblach i… niestety także po telefonach. Jeśli do swoich popisów plastycznych użyją nieodpowiedniego mazaka, może się okazać, że na ekranie telefonu pozostanie trwała plama. Idealnie, jeśli zabrudzenie powstanie na szkle hartowanym, w przeciwnym wypadku telefon może zostać uszkodzony.

Na jakie szkło hartowane postawić?

Producenci ochron na telefon oferują swoim klientom różne warianty szkieł hartowanych. Przykładem jest szkło 2,5D, pokrywające płaską część ekranu i kompatybilne z niemal wszystkimi etui i pokrowcami. Jeśli jednak chcemy zapewnić swojemu telefonowi większą ochronę, postawmy na szkło hartowane 5D, które dzięki zaokrąglonym brzegom pokrywa cały obszar wyświetlacza. Warte uwagi jest też szkło UV na telefon, także pokrywające całą powierzchnię wyświetlacza. Jest ono twarde, transparentne i cechuje się dużą wytrzymałością.

Zastanawiasz się nad zakupem szkła hartowanego i chcesz wiedzieć trochę więcej o jego wariantach? Zajrzyj do wybranego sklepu z akcesoriami do telefonu. Doradcy, którzy tam pracują, na pewno pomogą ci w dokonaniu właściwego wyboru. Nie czekaj więc i ochroń swój telefon przed ewentualnym uszkodzeniem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy