Jakie są korzyści ze stosowania ekogroszku?

Ekogroszek jest chętnie wybieranym rodzajem paliwa służącym do ogrzewania budynków. Materiał ten ma wiele zalet, co przekłada się na jego popularność. Osoby decydujące się na ekogroszek doceniają go przede wszystkim za znacznie niższą emisję szkodliwych substancji oraz wygodę, która wynika z możliwości wykorzystania bezobsługowego pieca, który sam dozuje niezbędne do opału ilości. Jakie jeszcze korzyści ma ekogroszek?
Jak powstaje ekogroszek?
Proces powstawania ekogroszku jest kilkuetapowy. Materiał ten w pierwszej kolejności poddany jest kruszeniu, a następnie przesiewaniu przez specjalne sito. W ten sposób uzyskuje się ziarna, których wielkość mieści się w przedziale od 5 do 25 milimetrów. Otrzymane elementy są następnie płukane, dzięki czemu usuwany jest znajdujący się na nich miał.
Dobrej jakości materiał musi spełniać odpowiednie normy. Wśród nich określone są takie parametry jak między innymi:
• wilgotność ok. 10%,
• zawartość siarki poniżej 0,6 %,
• zawartość popiołu poniżej 10%,
• wartość opałowa na poziomie 28 000 kJ/kg.
- Jednym z najważniejszych parametrów materiału jest jego wartość opałowa informująca o rzeczywistej ilości ciepła, jaką można uzyskać w warunkach rzeczywistych. Ekogroszek pod tym względem jest wyjątkowo ekonomicznym paliwem, co ma bezpośredni wpływ na jego coraz większą popularności — tłumaczy specjalista ze Składu opałowego EKOGROSZEK.
Jakie zalety daje ogrzewanie domu ekogroszkiem?
Wykorzystanie ekogroszku do ogrzewania domu daje ogromne korzyści. Jedną z nich są stosunkowo wysokie oszczędności w sezonie grzewczym. Dzięki wysokiej kaloryczności oraz zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia możliwie jest maksymalne wykorzystanie tego materiału w pełni jego możliwości. Istotnym plusem jest również pozostawienie niewielkiej ilości popiołu po wypaleniu.
Istotnym parametrem jest również niska szkodliwość tego paliwa. Ogrzewanie domu za pomocą ekogroszku wymaga zastosowania odpowiedniej klasy pieca. Urządzenia przystosowane do spalania tego materiału wyposażone są w automatyczny podajnik oraz specjalny rodzaj paleniska określanego mianem retortowego. Podczas spalania do atmosfery uwalniana jest ograniczona ilość szkodliwych tlenków w stosunku do normalnego węgla. W przypadku spalania opału bardzo dobrej jakości możliwe jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery nawet o 25%, a pozostałych pyłów nawet o 90%.
Korzystanie z paliwa opałowego, jakim jest ekogroszek to także ogromna wygoda dla właścicieli budynku. Dzięki odpowiedniej jakości pieca, który przez zaprogramowanie pozwala na utrzymywanie stałej temperatury oraz automatyczne dozowanie paliwa, możliwe jest utrzymanie stałej temperatury wnętrza bez kontrolowania kotłowni. Jedyną czynnością jest uzupełnianie podajnika na paliwo opałowe. Dodatkowo materiał ten sprzedawany się w workach o określonej wadze, co zapewnia proste i czyste przechowywanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Zaplanovane Paulina Przybyszewska
Rzemiosło artystyczne woj. kujawsko-pomorskie89-200 Szubin, Jana Pawła II 27 lok. 1
-
HEGRA Zarządzanie Nieruchomościami
Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem woj. kujawsko-pomorskie85-713 Bydgoszcz, Gdyńska 8 lok. B
-
Hurtmet Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dariusz Gawlik
Łazienki - wyposażenie woj. opolskie49-300 Brzeg, Jana Pawła II 2