Artykuł sponsorowany

Jakie parametry powinny spełniać części do produkcji lamp?

Jakie parametry powinny spełniać części do produkcji lamp?

Części do produkcji lamp powinny pozwalać na bezawaryjną obsługę oświetlenia w domu. Komponenty składowe lampy nie muszą mieć znaczka CE wskazującego na zgodność z normami bezpieczeństwa, ale producenci wprowadzający lampę na rynek są zobowiązani do przeprowadzenia audytu określającego kompatybilność produktu z obowiązującymi dyrektywami.

Certyfikaty i bezpieczeństwo lamp oświetleniowych

Producent lamp oświetleniowych zobowiązany jest do spełnienia wymagań zasadniczych, wynikających z europejskiego Systemu Oceny Zgodności. Istnieje szereg zaleceń, dotyczących bezpieczeństwa produktu, które należy spełnić, aby otrzymać znaczek CE umożliwiający wprowadzenie produktu do obrotu. Co ciekawe, wytyczne, które dotyczą lamp oświetleniowych, nie dotyczą części do ich produkcji.

Części do produkcji lamp

Każda lampa składa się z wielu elementów, które decydują o jej wyglądzie, przeznaczeniu, a także bezpieczeństwie. Zatem oprócz kabli i żarówki, lampa zbudowana jest z klosza oraz wielu metalowych części m.in. uchwytów. Bezpieczeństwo dotyczące użytkowania lampy to nie tylko zgodność z obowiązującymi dyrektywami. Istotny jest bowiem sposób mocowania lampy do sufity. Jeśli uchwyt jest nieprawidłowo dobrany lub niewłaściwie zamontowany, lampa może bowiem stanowić zagrożenie dla domowników i użytkowników pomieszczeń. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór wieszaka do  dekla lub podsufitki, na którym mocowana jest lampa lub żyrandol Dobrej jakości uchwyty o różnej długości, takie jak oferowane przez Przedsiębiorstwo METAL-BERNAT z Częstochowy, zapewniają solidne mocowanie, co przekłada się na trwałość oświetlenia.

Jakie są metalowe elementy do lamp i żyrandoli?

Poszczególne części lampy powinny być dobrej jakości, aby produkt mógł przejść certyfikację zgodną z dyrektywą. Wysoko gatunkowe elementy do lamp i żyrandoli w postaci wieszaków i uchwytów przekładają się także na estetykę montażu. Uchwyt powinien być dopasowany do rodzaju lampy. Uchwyty mogą mieć różne sposoby uziemienia, np. "pazurek" pod kostkę czy też specjalne wygięcie.  Aby lampa była stabilnie zamocowania, ważne jest, aby dobrać rodzaj i wielkość uchwytu do jej gabarytów. Dobierając odpowiedni system mocowania, należy wziąć także pod uwagę ciężar lampy. Zarówno dekiel, jak i podsufitka powinny być dopasowane z uchwytem , aby utrzymać lampę i zamaskować wszystkie kable oraz otwory w suficie lub na ścianie - ani dekiel ani podsfitka nie trzymają lampy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy