Artykuł sponsorowany

Jakie lampy najlepiej się sprawdzą w loftach?

Jakie lampy najlepiej się sprawdzą w loftach?

Lofty oraz wnętrza urządzone w klimacie loftu, to ostatnio prawdziwy hit. Chłodne, postindustrialne wnętrza mają niesamowity klimat, dlatego inspirujemy się nimi zarówno urządzając mieszkania, jak i projektując wnętrza klubów i kawiarń. Bardzo ważnym elementem takich wnętrz jest odpowiednie oświetlenie. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w lofcie? Co nada przestrzeni odpowiedniego klimatu? Sprawdź!

Lampy w stylu industrialnym

Najlepszym uzupełnieniem loftowego wnętrza są lampy w stylu industrialnym. Mają być ciężkie, metalowe, a na myśl powinny przywodzić wnętrza dawnych zakładów przemysłowych. Oryginalne lampy tego typu kosztują sporo pieniędzy, ale w popularnych sklepach z akcesoriami do wystroju wnętrz bez trudu znajdziemy oświetlenie inspirowane stylem loftowym, w znacznie przystępniejszej cenie. Kinkiety, lampy na biurko, czy stojące lampy tego typu przepięknie wyglądają i dodają wnętrzu naszego mieszkania lub restauracji niepowtarzalnego charakteru.

Ażurowe żyrandole

Bardzo modnym dodatkiem do wnętrz typu loft są od jakiegoś czasu ażurowe żyrandole. Najczęściej wykonane są ze stali. Mogą być pomalowane na czarno lub biało, chociaż popularne są także w wersji miedzianej. Takie żyrandole występują w wielu różnych wariantach – czasem wyglądają po prostu jak stary abażur „obdarty” z materiału, innym razem mają ciekawe, geometryczne kształty. Takie lampy zapewniają dużo światła i efekt wow! Zawsze, kiedy ktoś pierwszy raz będzie nas odwiedzać. Ważnym uzupełnieniem takich żyrandoli są dekoracyjne żarówki w stylu industrialnym. Taki żyrandol, przy odrobinie umiejętności manualnych możemy wykonać samodzielnie – potrzebny nam będzie do tego stary abażur lub gruby drut.

Żarówka solo i w zespole

Innym sposobem na oświetlenie wnętrz typu loft, jest po prostu zastosowanie samych dekoracyjnych żarówek – te w stylu loft są tak atrakcyjne wizualnie, że właściwie nie potrzebują żadnej dodatkowej oprawy. Dlatego, jęli chcemy, żeby nasze wnętrze wyglądało bardzo ciekawie, a nie chcemy wydawać pieniędzy na modne lampy w tylu industrialnym, zainwestujmy w dekoracyjne żarówki w różnych kształtach i kolorach – pojedynczo porozwieszane na kolorowych kablach zapewnią nam ciepłe, klimatyczne światło. Świetnym i efektownym pomysłem są jednak żyrandole uplecione z kabli i dekoracyjnych żarówkę – żeby taki żyrandol wyglądał efektowanie potrzeba jednak dość sporo przestrzeni. Dlatego takie żarówkowe żyrandole lepiej sprawdzą się w klubach lub w dużych przestrzeniach po fabrykach, niż w zwykłych mieszkaniach w loftowym stylu. Wszystko, co potrzebne do zrobienia takiego żyrandola znajdziemy w ofercie sklepu It Gastro.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy