Jakie folie wykorzystuje się do produkcji torebek i opakowań?
Torebki i opakowania foliowe to elementy, które pozwalają trwale zabezpieczyć towary przed kurzem, zapachem lub innymi czynnikami zewnętrznymi. W ofercie można znaleźć opakowania różnego rodzaju, w tym m.in. półrękaw polietylenowy, rękaw polietylenowy, torby HDPE i LDPE, woreczki HDPE i LDPE, worki HDPE i LDPE oraz inne. Elementy te znajdują zastosowania w branży spożywczej i przemysłowej. Jakiego rodzaju torebki i opakowania produkuje się z folii?
Rodzaje opakowań i torebek foliowych
Do najpopularniejszych wariantów opakowań foliowych produkowanych z tworzyw sztucznych zalicza się wszelkiego rodzaju torebki, worki i woreczki, folie z rolki, koperty foliowe, folie ochronne, reklamówki itd. O tym, który z wariantów zastosuje się w danej branży, decyduje jednak nie tylko kształt i wielkość opakowania foliowego, ale przede wszystkim materiał, z którego folie zostały wykonane. Zazwyczaj opakowania foliowe wytwarzane są z polietylenu – wytrzymałego i plastycznego tworzywa sztucznego, które można przygotować na różne sposoby w celu osiągnięcia optymalnego kształtu. W zależności od grubości, przejrzystości i gramatury tworzywa sztucznego, opakowania foliowe mogą być doskonałe do pakowania lekkich produktów sypkich lub cięższych i grubszych produktów gotowych.
Najcieńsze i najczęściej spotykane woreczki i torebki z folii o dużej gęstości HDPE są przeźroczyste, elastyczne i wyjątkowo tanie w produkcji. Właśnie dlatego najczęściej wykorzystywane są w formie szeleszczących reklamówek do pakowania zakupów spożywczych i produktów przemysłowych. Cienka folia nie jest zbyt trwała, ale do użytku codziennego wystarcza. Jej przeciwieństwem jest folia o małej gęstości LDPE, która jest mocniejsza, grubsza i mniej przezroczysta od reklamówek. Opakowania tego rodzaju stosuje się wielokrotnie w branży spożywczej. Folie LDPE można także stosować do wyprodukowania worków na śmieci.
Zalety opakowań i torebek foliowych
Możliwości i wszechstronność opakowań foliowych sprawiają, że korzysta się z nich w wielu branżach. Ich zastosowanie jest jednak najbardziej zauważalne w branży spożywczej. Pakowanie produktów sypkich i kawałkowych jest o wiele tańsze przy wykorzystaniu folii. Opakowania foliowe z powodzeniem sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pakowane produkty są stosunkowo lekkie, nie mają ostrych krawędzi. Mogą one, z pomocą folii, zostać zabezpieczone przed uszkodzeniem, zabrudzeniem lub zgubieniem części. Rozwiązaniem pośrednim między folią HDPE i LDPE jest polietylen o średniej gęstości MDPE. To rodzaj folii, który wykorzystywany jest głównie na porządku dziennym w sklepach i przy pakowaniu towarów.
Wysokiej jakości folie MDPE, które oferuje m.in. producent opakowań foliowych PRZYBYSZ powodują, że elementy z nich wykonane wyróżniają się trwałością na długi czas. Opakowania foliowe charakteryzują się także aseptycznością, odpornością na działanie kwasów, zasad i soli oraz niską temperaturą. Wyróżniają się także niską przenikalnością dla pary wodnej i wysoką przepuszczalnością pary substancji organicznych. Warto jednak wybierać sprawdzonych producentów takich opakowań, którzy zagwarantują bezpieczny kontakt z przechowywanym towarem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana