Artykuł sponsorowany

Jakie bariery wykorzystuje się na parkingach?

Jakie bariery wykorzystuje się na parkingach?

Problemem w miastach jest znalezienie miejsca parkingowego w wyznaczonych obszarach. Jest to utrudnienie dla pieszych, którym pojazd blokuje przejście, ale także dla kierowców, jak i mieszkańców, ponieważ nie są oni w stanie zaparkować samochodu na parkingu w pobliżu miejsca zamieszkania. Na szczęście coraz częściej można napotkać parkingi zabezpieczone barierami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób dąży się do rozwiązania tego problemu.

Zapory i blokady parkingowe jako forma przeciwdziałania parkowaniu w niedozwolonym miejscu

Pierwszym rodzajem bariery są zapory parkingowe i słupki. Służą właścicielowi do zabezpieczenia miejsca parkingowego. Wykonane są z rury głównej i płyty dolnej. Mogą mieć one różne formy i kształty. Zamykane są na kłódkę lub kluczyk.

Bardziej zaawansowane bariery posiadają zdalne automatyczne sterowanie. Kolejny rodzaj bariery to blokady parkingowe. Ich celem jest ograniczenie naruszania placów parkingowych, blokady wyjazdów i wyjazdów, a także parkowania auta w miejscach, w których mogą ograniczać ruch.

Ciekawą opcją są bariery składane, będące ruchomymi, stalowymi konstrukcjami. Jeżeli bariera jest złożona, daje możliwość przejazdu lub postoju. Z kolei rozłożona, uniemożliwia ruch w jej obrębie. Podczas wyboru blokady składanej warto wybrać taką, która nie stwarza  ryzyka uszkodzenia opony. Powyższe formy barier parkingowych najczęściej wykorzystywane są na parkingach firm, korporacji lub galerii handlowych i w okolicy garażu.

Odboje parkingowe jako forma ochrony mienia na parkingach

Chcąc wyposażyć swój parking w wybrane modele barier parkingowych, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak ADD SYSTEM Centrum Automatyki.

Celem montowania odbojów parkingowych jest ochrona miejsc parkingowych, ścian i ogrodzeń przed uszkodzeniem. Zderzaki parkingowe są dobrze widoczne ze względu na zastosowanie paneli odblaskowych. Z kolei progi parkingowe montowane są w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko uderzenia jednego pojazdu w drugi, uniemożliwiając dalszą jazdę. Ograniczniki parkingowe oddzielają strefę chodnikową lub pas rowerowy od strefy jazdy samochodów. Ciekawą opcją są słupki uchylne, stworzone z miękkiego i giętkiego materiału. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przestrzeni, pełniąc przy tym funkcję informacyjną. Są one mało inwazyjne, nie rysują karoserii i nie powodują wgnieceń.

Ostatnią barierą parkingową są progi zwalniające, mające za zadanie ograniczyć prędkość pojazdu.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów barier parkingowych. Mają one różne funkcje. Część z nich zapobiega niedozwolonemu parkowaniu. Inne z kolei pełnią funkcje ochronne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy