Artykuł sponsorowany

Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki języków obcych?

Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki języków obcych?

Nauka języków obcych pozwala na lepsze zrozumienie świata. Opanowanie minimum jednego języka obcego to konieczność na dzisiejszym rynku pracy. W epoce globalizmu i błyskawicznego przepływu informacji umiejętność zrozumienia słów z innych krajów otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego, edukacji i komunikacji. Dowiedz się, w jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę języków obcych.

W jaki sposób można nauczyć się języka obcego?

Nauka języka obcego jest prowadzona przez placówki prywatne, takie jak np. szkoła językowa Great. Lekcje mogą być realizowane w formie:

 • indywidualnej,
 • grupowej,
 • stacjonarnej,
 • online.

Wybór sposobu nauczania zależy od osobistych preferencji. Jedni będą woleli się spotkać z nauczycielem w sali i uczyć się w grupie. Natomiast inni cenią sobie wygodę przyswajania języka obcego w domu. Każda z tych technik jest skuteczna, o ile lekcje są prowadzone regularnie. Oprócz gramatyki i przyswajania słownictwa bardzo ważne przy nauce języka obcego jest tzw. osłuchanie się z obcą mową. Polega to np. na oglądaniu zagranicznych filmów czy słuchaniu piosenek nagranych w języku, którego się uczysz. Pozwala to nie tylko na łatwiejsze zapamiętanie słownictwa, ale także na oswojenie się z innym językiem.

W jakim wieku można najłatwiej nauczyć się języka obcego?

Według naukowców człowiek ma najbardziej chłonny umysł pomiędzy 1. a 3. rokiem życia. Z tego powodu najlepiej zapisać malucha na kurs języka obcego dla dzieci, w okolicach ukończenia 3 lat, wtedy najłatwiej przyswoją nowe umiejętności. Dobre szkoły językowe prowadzą kursy przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Podczas lekcji dla dzieci są używane:

 • bajki,
 • piosenki,
 • zabawy,
 • kolorowe grafiki.

Kurs opracowany dla dzieci znacząco się różni od tradycyjnych metod nauczania języka obcego. Dzięki elementom zabawy maluchy bardzo łatwo przyswajają nowe słownictwo, gdyż jest to dla nich naturalny proces poznawczy. Na dodatek, otrzymując przyjemne bodźce, dzieci nie nudzą się podczas lekcji języka obcego.

Zalety nauki języka u dzieci

Wielu rodziców nadal się zastanawia, czy warto w tak wczesnym wieku uczyć malucha obcych słów. Korzyści z nauki języka u dzieci to:

 • bardzo szybkie przyswajanie zwrotów i wyrażeń – maluch chłonie je znacznie lepiej niż dorosła osoba,
 • zapewnienie lepszego startu, opanowana umiejętność pisania i czytania w języku obcym, zaprocentuje w przyszłości podczas zajęć szkolnych,
 • rozwój koncentracji i pamięci.

Rozpoczęcie nauki języków obcych w wieku 3 lat niesie za sobą wiele zalet związanych z ogólnym rozwojem dziecka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy