Artykuł sponsorowany

Jaką baterię wybrać do nowoczesnej kuchni?

Jaką baterię wybrać do nowoczesnej kuchni?

Właściwe, w pełni funkcjonalne wyposażenie kuchni wymaga zastosowania wielu różnych elementów wykończenia. Najważniejsze są oczywiście zastosowane kuchenne urządzenia AGD, ale oprócz tego, żeby całość na pewno doskonale się prezentowała i żeby można było wygodnie wykonywać w kuchni wszystkie zaplanowane prace, koniecznie trzeba też przemyśleć wybór zlewozmywaka i baterii kuchennej. W naszym artykule skupimy się właśnie na bateriach do zlewu i doradzimy, jakie baterie mogą być dobrym pomysłem do umieszczenia w nowoczesnej kuchni.

Jakie są dostępne rodzaje baterii kuchennych?

Obecnie w sklepach z elementami wyposażenia kuchni i z armaturą kuchenną dostępne są dwa podstawowe rodzaje baterii kuchennych, czyli baterie stojące (inaczej nazywane sztorcowymi) oraz baterie ścienne. Bardziej popularnym, czyli chętniej wybieranym rodzajem są baterie stojące. Najczęściej montuje się je na obrzeżu zlewozmywaka, w specjalnie przygotowanym do tego celu otworze. Istnieje też możliwość zamontowana baterii sztorcowej bezpośrednio w blacie kuchennym obok zlewu, jednak taki sposób montażu wybiera się rzadko, przede wszystkim ze względu na ryzyko trwałego uszkodzenia blatu. Największą zaletą takich baterii kuchennych jest to, że całość instalacji wodnej znajduje się pod zlewem, dzięki czemu w przypadku powstania jakiejś awarii baterii, będzie ją można dużo łatwiej naprawić lub wymienić na nową.

Takiej możliwości nie ma z kolei w przypadku baterii ściennych, ponieważ w przypadku ich awarii, w celu wykonania naprawy lub wymiany baterii na nową, żeby dostać się do instalacji, konieczne będzie kucie ściany. Niektórzy klienci cały czas jednak wybierają takie baterie, ze względu na to, że z ich zastosowaniem można nadać nieco inny efekt aranżacji wnętrza, niż z zastosowaniem baterii stojących.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania baterii do zlewozmywaka?

Podczas wybierania odpowiedniej baterii kuchennej koniecznie trzeba sprawdzić kilka jej elementów konstrukcyjnych, które będą decydowały nie tylko o trwałości baterii kuchennej, ale także o tym, jak bardzo będzie ona wygodna w użytkowaniu.

Więcej na temat opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu online AGD Smart, w którym można kupić przede wszystkim różnego rodzaju duże łazienkowe i kuchenne urządzenia AGD, ale nie tylko, ponieważ w sklepie tym jest też bogata oferta armatury kuchennej i łazienkowej:

Wybierając wygodną baterię kuchenną do zlewozmywaka, trzeba sprawdzić, z jakich jest wykonana materiałów, ale przede wszystkim trzeba mieć na uwadze jej funkcjonalność. Dużo lepiej sprawdzają się baterie sztorcowe, czyli takie, które montuje się na skraju zlewozmywaka. Warto, żeby wybrana bateria miała odpowiedni kształt wylewki. Wysoka wylewka na pewno ułatwi zmywanie, mycie warzyw i owoców, czy wlewanie wody do wysokich naczyń. Dobrze, jeżeli bateria ma też wyciąganą, elastyczną wylewkę, ponieważ wtedy jeszcze łatwiej będzie można z niej korzystać.

Co wybrać, żeby zmniejszyć ponoszone koszty eksploatacji?

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej będzie mógł mieć też wpływ na oszczędność wody, czyli na obniżenie otrzymywanych rachunków. Żeby to było możliwe, wybrana bateria kuchenna powinna mieć zainstalowany perlator, czyli element, którego działanie polega na napowietrzaniu przepływającej wody, zwiększaniu jej objętości i zmniejszenia jej marnotrawienia. Poza tym warto jest wybierać baterie, które mają głowice ceramiczne. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ma już ryzyka, że z kranu zacznie kapać woda. Dobrym rozwiązaniem może być też zakup baterii, która ma specjalny, umożliwiający regulowanie wody lub jej temperatury, pierścień na głowicy. Innym dobrym rozwiązaniem jest wybór baterii do zlewozmywaka z termostatem, który ogranicza zużywanie wody poprzez zniwelowanie konieczności częstego ustawiania jej optymalnej temperatury.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy