Artykuł sponsorowany

Jak zaprojektować liniowe oświetlenie LED?

Jak zaprojektować liniowe oświetlenie LED?

Lampy LED są najbardziej wydajnym źródłem światła, toteż chętnie montuje się je w mieszkaniach, biurach, sklepach, a nawet halach przemysłowych. Lampy doskonale doświetlają wybrane miejsca, pobierając przy tym minimum mocy, co zapewnia oszczędność. Jakby tego było mało, jest możliwość zaprojektowania liniowego oświetlenia LED, które będzie dopasowane idealnie do wykańczanego wnętrza. Jak zaprojektować liniowe oświetlenie LED?

Ekspert z firmy GOMAR PLUS:

Oświetlenie LED daje niemal nieograniczone możliwości kreowania instalacji świetlnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Liniowe oświetlenie świetnie sprawdza się jako główne źródło światła, jak i doświetlenie wybranych punktów. Wszystko zależy od parametrów światła, jego barwy, długości, kąta padania. Obudowa diod LED to ozdoba sama w sobie, której estetyka zależy od wybranego wariantu kolorystycznego.

Oprawa liniowa LED

Oświetlenie ledowe znacznie różni się od tradycyjnego, jego wprowadzenie zrewolucjonizowało rynek. Źródłem światła są maleńkie diody, których rozmiar umożliwia projektowanie różnego rodzaju rozwiązań doświetlających całe pomieszczenia lub jedynie wybrane punkty – wiele zależy od rodzaju diod i ich oprawy.

Oprawa liniowa LED zastępuje klasyczne świetlówki. Liniowe lampy LED mogą być dłuższe lub krótsze, szersze lub węższe – w zależności od potrzeb. Do wyboru są rodzaje diod, a wraz z nimi barwa i długość światła, które dopasowany klosz będzie odpowiednio modulował i rozpraszał.

Liniowe lampy ledowe mogą być montowane w tynku lub natynkowo. Najczęściej diody umieszcza się na aluminiowej podstawie, która jest odporna na korozje, trwała i utrzymuje optymalną temperaturę pracy.

Jak widzisz, możliwości projektowe liniowego oświetlenia są bardzo dużo, zostawiają sporo swobody w dopasowywaniu go do indywidualnych potrzeb.

Projektowanie liniowego oświetlenia dopasowane do potrzeb

Możliwości w projektowaniu oświetlenia LED są niemal nieograniczone, dzięki czemu ten następca tradycyjnej brzęczącej świetlówki sprawdzi się w każdych warunkach. Pamiętaj, że żywotność oświetlenia LED może sięgać nawet 15 lat. Zanim wybierzesz się do ekspertów, którzy projektują i wykonują oprawy ledowe, odpowiedz sobie na poniższe pytania.

Ważne przy projektowaniu oświetlenia jest określenie, do pomieszczenia o jakim charakterze zostanie użyte – mieszkalnego, sklepu, biura czy hali przemysłowej. Równie istotne jest to, czy ma spełniać funkcję głównego źródła światła, czy jedynie doświetlać wybrane punkty. Czy w pomieszczeniu panują warunki, które wymagają mocniejszej oprawy, czy wystarczy standardowa.

Do projektu oświetlenia przyda się projekt wystroju budynku lub pomieszczenia. Wtedy łatwiej będzie ustalić żądane parametry światła. Jest ich wiele, dlatego dobrze, aby wybierać je wspólnie z ekspertem.

Obudowę diod LED w lampie liniowej robioną na zamówienie można łatwo dopasować do wystroju pomieszczenia. Są one wykonywane z trwałych materiałów, lakierowane proszkowo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy