Artykuł sponsorowany

Jak zaplanować romantyczny weekend dla dwojga w górach?

Jak zaplanować romantyczny weekend dla dwojga w górach?

Jeżeli poszukujesz idealnego miejsca na romantyczny weekend spędzony we dwoje, a lokalne możliwości już dawno wyczerpałeś, to warto postawić na coś zupełnie innego niż dotychczas. Romantyczny weekend z bliską osobą spędzony w górach to idealna propozycja dla każdego. Taki wyjazd to nie tylko wspólne spędzanie czasu, ale także smaczne, regionalne jedzenie i wspaniałe widoki. Zobacz, jak wszystko zaplanować – to naprawdę proste!

Znajdź oryginalny pomysł na romantyczny weekend we dwoje

Planując romantyczny wypad poza miasto tylko we dwoje, warto uwzględnić południowe tereny Polski. Górzyste obszary to malownicze widoki, ale również szereg atrakcji, z których można korzystać. Będąc w górskiej miejscowości, można bez trudu dotrzeć praktycznie do każdego szlaku – zarówno własnym środkiem transportu, jak i lokalnym busem. To otwiera nowe możliwości na spędzanie wolnego czasu. Miłośnicy aktywnego trybu życia znajdą wiele ścieżek pieszych. Można także udać się na wycieczkę rowerową. Każdy znajdzie coś dla siebie. Po tak zaplanowanym dniu warto coś zjeść w jednej z lokalnych karczm. Pracownicy ośrodka Koliba pod Czarcim Kopytem twierdzą, że dla każdego znajdzie się coś, co lubi najbardziej – szczególnie że góralska kuchnia ceniona jest za swoje przysmaki na całym świecie.

Dlaczego wybór gór na romantyczny weekend to dobry pomysł?

Wybranie gór na romantyczny weekendowy wyjazd to świetne rozwiązanie, szczególnie poza sezonem, kiedy turystów w takich okolicach jest zdecydowanie mniej. Wówczas można liczyć na spokojne:

  • podziwianie widoków,
  • długie spacery w ciszy,
  • robienie wspólnych zdjęć.

Brak turystów to więcej miejsca w najlepszych hotelach i karczmach, jak również brak kolejek do najlepszych atrakcji. To zdecydowanie sprzyja takim romantycznym weekendowym wyjazdom we dwoje.

Coś dla podniebienia w oryginalnym otoczeniu

Planując romantyczny wypad na weekend w góry, nie należy zapominać o kluczowej kwestii, jaką jest dobry obiad czy kolacja. Zjeść posiłek można oczywiście wszędzie, jednak warto poszukać prawdziwych „perełek”, które serwują nie tylko pyszne jedzenie, ale również gwarantują niezapomniane wrażenia, dzięki samemu wystrojowi wnętrza. Odwiedzając południe Polski, można natrafić na różne restauracje. Niektóre karczmy gwarantują naprawdę świetny klimat i wyjątkowe specjały. Przykładem może być pstrąg pieczony na patyku, czy napój bazujący na piwie oraz ziołach, którego receptura pochodzi jeszcze z XVIII wieku. To coś wyjątkowego, co zapadnie w pamięć na dłuższy czas.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy