Artykuł sponsorowany

Jak zamontować telewizję na jachcie?

Jak zamontować telewizję na jachcie?

Właściciele łodzi żaglowych oraz motorowych coraz częściej decydują się montaż dodatkowego sprzętu na swoich jednostkach. Takie wyposażenie ma za zadanie umilić czas podczas pobytów w porcie, czy w trakcie spokojnej żeglugi. Aktualnie jednym z najczęściej wybieranych dodatków do jednostek pływających jest telewizja. Jak wybrać odpowiedni sprzęt i go zamontować?

Jacht z dostępem do telewizji – to naprawdę możliwe!

Czas na jachcie może po pewnym czasie znacznie się dłużyć – szczególnie w przypadku dłuższych rejsów. Sposobów na jego zagospodarowanie jest sporo. Jednak coraz częściej osoby przebywające na jachcie chciałyby mieć możliwość dostępu do telewizji. Jest to szczególnie istotne, kiedy w rejsie spędza się wiele tygodni. Dostęp do telewizji na jednostce pływającej to między innymi możliwość oglądania:

  • ulubionych seriali,
  • filmów,
  • wiadomości ze świata.

Specjaliści z takich firm, jak Epa Marine Sp z o.o., podkreślają, że  dostęp do telewizji pozwala uczestnikom rejsu nie czuć się odizolowanym od świata, jaki zostawili na stałym lądzie. Warto jednak zaznaczyć, że wymaga to zastosowania sprzętu wysokiej jakości – szczególnie jeżeli pokonuje się dalekie dystanse. Warto także pamiętać o nieustającym kołysaniu, podczas którego antena powinna mieć zasięg oraz podążać za sygnałem satelitarnym.

Sprzęt do odbioru telewizji na jachcie – jak go wybrać?

Stworzenie idealnego zestawu do odbioru telewizji na jachcie jest sporym wyzwaniem. Taki sprzęt powinien być odpowiednio do tego celu przystosowany. Musi się charakteryzować między innymi zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia. W przypadku niektórych modeli często można spotkać się, z tym że mają one wbudowany odtwarzacz DVD. Dostępne są także większe telewizory z osobnym napędem, jednak ten typ urządzeń przeznaczony jest głównie dla większych jednostek, gdzie jest dostatecznie dużo miejsca na ich montaż.

Decydując się na odbiór telewizji na jachcie, nie należy zapominać o najważniejszej rzeczy, jaką jest antena. Jeżeli jacht wykorzystuje się głównie do żeglugi śródlądowej, wówczas antena odbierająca standardowy sygnał DVB-T będzie wystarczająca. Warto jednak pamiętać, że musi być to model dopasowany do montażu na jachcie, a nie ten, który standardowo wykorzystuje się w domach. Na dłuższych trasach sprawdzi się natomiast jedynie to wyposażenie odbierające sygnał niezależnie od położenia. Ten typ anteny najczęściej ma wbudowany wzmacniacz, który gwarantuje skuteczność – nawet podczas rejsu na środku morza.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy