Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o stopy?

Jak zadbać o stopy?

Czy powinno się nosić wkładki orotopedyczne?

Wkładki ortopedyczne zazwyczaj kojarzą się z różnymi chorobami i zniekształceniami stóp. Rzeczywiście, w takich wypadkach często lekarz zaleca ich noszenie. Ale nie trzeba mieć zmian chorobowych żeby używać wkładek ortopedycznych. Noszenie prawidłowo wyprofilowanej wkładki poprawia komfort chodzenia lub stania i gwarantuje mniejsze zmęczenie stopy. Są niezastąpione dla osób, które pracują na stojąco, świetnie sprawdzają się przy uprawianiu różnych sportów. Chorobami i wadami stóp zajmuje się specjalna gałąź medycyny zwana podologią. W podologii najważniejsza jest profilaktyka – prawidłowo dobrane wkładki ortopedyczne nie dopuszczają do zniekształceń stopy, co może mieć naprawdę groźne następstwa.

Jak właściwie dobrać wkładaki ortopedyczne?

Można kupić gotowe wkładki ortopedyczne, ale nie będą miały wiele wspólnego z profilaktyką i korygowaniem wad stopy. Wszelkie wkładki ortopedyczne powinny być dobierane indywidualnie i na miarę. Podiomed.pl to sieć gabinetów, gdzie można za pomocą specjalnej aparatury zbadać stopy i określić wszystkie parametry niezbędne do wykonania wkładek. Lekarz podiatra dokonuje oględzin stopy, a jednym z etapów badania jest analiza chodu pacjenta. Po otrzymaniu wyników badania w podiomed.pl można na miejscu zaopatrzyć się we wkładki sporządzone na miejscu przez wyspecjalizowanego technika. Pacjenci podiomed.pl mogą w ten sposób oszczędzić na czasie i dzięki jednej wizycie poprawić komfort chodzenia. Podiomed.pl posiada swoje placówki w Krakowie, w Szczecinie i w Chrzanowie.

Kto powienien uzywać wkładek ortopedycznych?

Wkładki ortopedyczne do butów występują w kilku rodzajach. Pierwszy to dedykowane specjalnie dla osób z chorobami i zniekształceniami stopy przepisane przez lekarza ortopedę lub podiatrę. Drugi rodzaj to specjalne wkładki dla sportowców – między innymi dla uprawiających biegi, golfa, kolarstwo, tenisa czy ćwiczenia na siłowni. Są tez wkładki ortopedyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży, dla seniorów, dla osób, które pracują na stojąco lub chodząc. Praktycznie każdy może z nich skorzystać w ramach profilaktyki i poprawy wygody. Codzienne wkładki ortopedyczne oferowane przez podiomed.pl nie są drogie, nieco więcej trzeba zapłacić za specjalistyczne. W cenę wkładki oczywiście wliczone jest badanie. Ta drobna inwestycja zwróci się z nawiązką w przyszłości – indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne to prawdziwa wygoda i gwarancja doskonałej kondycji stopy i całego aparatu ruchowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy