Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o odpowiednią ochronę parkingu?

Jak zadbać o odpowiednią ochronę parkingu?

Organizacja stref parkingowych to nie tylko zarządzanie dostępem, ale także ochrona i zapewnienie pełnego bezpieczeństwa zarówno dla pojazdów, jak i dla użytkowników parkingów. Bezobsługowe parkingowe systemy dostępowe usprawniają przepustowość ruchu na parkingu oraz podnoszą komfort i wygodę kierowców. Dowiedz się, co oferują profesjonale firmy, odpowiedzialne za ochronę parkingów.

Bezpieczeństwo w strefach parkowania

Priorytetem firm odpowiedzialnych za strefy parkowania jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wygody użytkowników. Administratorzy parkingów wykorzystują zaawansowane systemy i urządzenia, które ułatwiają korzystanie z miejsc parkingowych poprzez odpowiednią organizację infrastruktury parkingowej. Zapewniają także bieżącą obsługę parkingu przez zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników i ich regularne szkolenie. Różnego typu rozwiązania systemowe w obrębie parkingów umożliwiają zarządzanie strefami płatnego parkowania oraz kontrolę dostępu, co w wielu wypadkach gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Dobrym przykładem aktywnej firmy zajmującej się administrowaniem przestrzeni parkingowych jest Departament Zarządzania Parkingami z siedzibą w Katowicach.

Systemy ochrony parkingów?

Skuteczność ochrony parkingów zależy od zastosowanych środków, wśród których na pierwszy plan wysuwają się systemy dostępu. Zapewniają one możliwość korzystania ze stref parkingowych tylko i wyłącznie pojazdom upoważnimy lub kierowcom, którzy uiścili opłatę parkingową. Nowoczesne systemy parkingowe mogą być dowolnie konfigurowane, w zależności od potrzeb i schematu działania obiektu parkingowego. Dobre firmy parkingowe wykorzystują nie tylko klasyczne urządzenia parkingowe, takie jak szlabany, czy zapory, ale także nowoczesne systemy zarządzania parkingiem wzbogacone o wiele skutecznych rozwiązań parkingowych z użyciem kamer i monitoringu. Usprawniają one funkcjonowanie stref parkingowych i podnoszą bezpieczeństwo pojazdów i osób.

Najczęściej stosowane systemy i urządzenia ochrony stref parkingowych

  • e-upoważnienia do parkowania, polegające na połączeniu systemu teleinformatycznego z systemem administratora,
  • elektroniczna rejestracja uprawnionych pojazdów w bramce internetowej i na stanowiskach w obiektach handlowo-usługowych,
  • kamery z funkcją autotrackingu,
  • kamery z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych ANPR,
  • system technologii zbliżeniowej RFID, umożliwiający odczyt danych za pomocą fal radiowych.
  • system tablic informacyjnych,
  • kasy parkingowe,
  • zapory drogowe,
  • szlabany parkingowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy